Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

1 września 2020r. o godz. 9.00, na hali Zespołu Szkół w Resku, przy dźwiękach hymnu państwowego, z udziałem Sztandaru rozpoczęliśmy kolejny etap edukacji.

Tradycyjnie uroczystość poprzedziła msza św. w Sanktuarium Maryjnym. Dyrekcja szkoły powitała zebranych uczniów i rodziców, przypomniała o zasadach higieny w obliczu zagrożenia wirusem COVID-19. Wszyscy uczestnicy zastosowali się do obostrzeń – na terenie budynku obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Ponadto, należy jak najczęściej dezynfekować ręce, zainicjowały to panie z obsługi.

Sytuacja jest wyjątkowa – takiego roku szkolnego jeszcze nie było, wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje, rówieśników i pracowników szkoły, w tym - nauczycieli. Po uroczystości, asysta i chorążowie Sztandaru złożyli symboliczną wiązankę kwiatów przy tablicy pamiątkowej patrona SP Resko, mjr. H. Sucharskiego.

 

Należy wspomnieć o absolwentkach naszej szkoły, które najlepiej napisały egzamin ósmoklasisty, oraz abiturientach, którzy rewelacyjnie poradzili sobie na tegorocznej maturze. Wymienione poniżej osoby otrzymały nagrody ufundowane przez burmistrza Reska p. Arkadiusza Czerwińskiego: ósmoklasistki: Natalia Kajma, Daria Muszler i Zuzanna Kędzierska; maturzyści: Marita Romańczuk, Marcin Leonik i Anna Wulczyńska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! W nadchodzącym Nowym Roku Szkolnym, w dobie pandemii, ciągłej niepewności życzmy sobie zdrowia, spokoju i nadziei na jak najszybsze ustąpienie coronavirusa. Wspólnymi siłami, przy zachowaniu środków ostrożności pokonamy zagrożenie.

Justyna Walczykiewicz

Resko24.pl/ tekst i zdjęcia: Zespół Szkół w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x