Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Dnia 8 października 2020r. do braci uczniowskiej oficjalnie dołączyły dwie klasy pierwsze szkoły podstawowej. O godzinie 16.00 na hali Zespołu Szkół w Resku zgromadzili się rodzice, nauczyciele, zaproszeni goście, oraz bohaterowie dnia – pierwszoklasiści SP Resko, by osobiście uczestniczyć w oficjalnym akcie pasowania na ucznia.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły na salę wkroczyli uczniowie: kl. 1 a – z wychowawczynią panią Ewą Babec - Jarosz, oraz 1 b – z wychowawczynią panią Alicją Górską - Powchowicz.
Dyrektor Zespołu Szkół w Resku pan Dariusz Siemasz powitał najmłodszych, oraz ich rodziców w szkolnych progach. Następnie pierwszoklasiści złożyli słowa przysięgi:
Przyrzekam, że będę się starał być dobrym uczniem i dobrym kolegą.

Chcę słuchać i szanować nauczycieli, nauczyć się tego, co mądre i piękne.
Chcę swoja nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom, oraz naszej Ojczyźnie – Polsce.

 

Po przyrzeczeniu nadszedł upragniony moment – pan dyrektor symbolicznym ołówkiem pasował indywidualnie każdego ucznia, pani wicedyrektor Violetta Dynarska – Adamowicz wręczała pamiątki, a Mały Samorząd Uczniowski przekazał upominki.

Zaproszeni goście, m. in. dyrektor Przedszkola w Resku, pani Marzanna Knap pogratulowała pierwszakom, składając najlepsze życzenia w kolejnym etapie edukacji. Do życzeń dołączyła przewodnicząca Rady Rodziców – pani Katarzyna Pesta – Kędzierska. Obie panie podarowały uczniom słodkie łakocie.

Po części oficjalnej i wyprowadzeniu sztandaru, przyszedł czas na popisy wokalne „świeżo upieczonych” pierwszoklasistów. Obie klasy zaprezentowały swoje talenty, każdy uczeń miał okazję dodać coś od siebie, wzbudzając uśmiech na twarzy rodziców i gości. Na koniec nasi bohaterowie stanęli do pamiątkowego zdjęcia z wychowawczyniami.

Kochane pierwszaki – witajcie w gronie uczniów Zespołu Szkół w Resku!
Powodzenia i radości w „tropieniu literek i cyferek”.

Justyna Walczykiewicz

Resko24.pl/Zespół Szkół w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Mama
+12 # Mama 2020-10-11 20:47
Jestem zaskoczona tym, że bez wcześniejszej zapowiedzi w dobie korony wezwano rodziców by stanęli za swymi dziećmi. Oczywiście - rodzicom zapowiedziano, że pasowanie na hali jest po to by było dużo miejsca, by wszyscy mogli przyjść i by obyło się bez masek, z zachowaniem odległości bezpiecznych dla dzieci i dyrektora. Stąd krewni na trybunach i rodzice bez masek za dziećmi.

Jednak w ostatniej chwili postarano się by pokazać że się z rodzicami nikt nie liczy. Można sobie "wezwać" rodziców - czy sobie tego ktoś życzy czy nie, czy się obawia wirusa od innych rodziców, czy nie... czy ma drugie dziecko na rękach. Zaś sam dyrektor w masce przed dziećmi i rodzicami.
Zgłoś administratorowi
Mama
+20 # Mama 2020-10-11 20:55
Z resztą taka maska nie-maska u dyrektora to ani dla ozdoby ani dla ochrony. Tak jak większość zaleceń w szkole.
Zgłoś administratorowi
daniel
+9 # daniel 2020-10-12 22:00
TO JAK SIĘ MA PASOWANIE DO ROZPOCZĘCIA ROKU.? SKORO NA ROZPOCZĘCIU ROKU DYREKTOR WYRZUCA DWOJE UCZNIÓW ZA BRAK MASECZEK, A NA PASOWANIU SAM NIECHLUJNIE MA ZAŁOŻONĄ MASECZKĘ ,A RESZTA TO ZNACZY, UCZNIOWIE, RODZICE BEZ MASECZEK. NASUWA SIĘ PYTANIE; KTO TAK NAPRAWDĘ RZĄDZI W TYM ZESPOLE SZKÓŁ ,ZAPEWNE NIE DYREKTOR ? MOŻE WOŹNY Z SZATNI ZE SŁABYM WZROKIEM.
Zgłoś administratorowi
grejt ajdija
+8 # grejt ajdija 2020-10-13 08:07
Nauczyciele naciskają na zdalne nauczanie, choć w zasadzie zagrożenie jest niewielkie. Póki co ekspedienci w sklepach nie padają jak muchy, policjanci, ratownicy i lekarze również... okazuje się jednak, że nauczyciele mają o wiele większe narażenie na wirusa. Warto zauważyć, że jednocześnie środki jakie stosują by zabezpieczyć się indywidualnie są znikome.

Trochę ich rozumiem w końcu lepiej mieć płatny pełen etat nie tracąc czasu na chodzenie do pracy. Przesiadywanie na przerwach i godzinach karcianych. Gdzie "powołanie"? Upadek wartości moralnych...
Zgłoś administratorowi
Natalia
+19 # Natalia 2020-10-13 21:32
Legenda głosi, że któryś nauczyciel umył ręce na przerwie...
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x