Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Z okazji Odzyskania Niepodległości przez Polskę delegacja władz samorządowych Burmistrz Reska Arkadiusz Czerwiński i Przewodniczący Rady Miejskiej w Resku Jan Czaban oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Resko Wojciech Dąbkiewicz złożyli wieńce i zapalili znicze.

Wspomniana delegacja złożyła wieńce pomniku poległych w walce o wolność i niepodległość ojczyzny 1939-1945, przy pomniku - tablicy poświęconej mjr Henrykowi Sucharskiemu oraz na kwaterze wojennej żołnierzy I Armii Wojska Polskiego na cmentarzu w Resku.

Zapalono również znicze na grobie por. Jana Muszyńskiego i ppor. Wiktora Sumińskiego oraz na grobie Powstańca Wielkopolskiego Romana Chatlińskiego.

 

Resko24.pl/fot. Urząd Miejski w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

kroll
+102 # kroll 2020-11-11 18:38
Zdumienie i rozczarowanie mnie przeszywa jak widzę Jana C. niosącego kwiaty pod pomniki.Ten pan akurat swoimi decyzjami życiowymi, był przeciwny naszej Niepodległości zawzięcie bronił ustroju w latach 1986-9 r który zniósł Niepodległość Polski 1945 r. Czy przypadkiem nie wkradła się u tego pana ,, Niestosowność umysłowa,,? czy próba wybielania własnej osoby i udawania ,że nic się nie stało.?
Zgłoś administratorowi
resztki honoru
+43 # resztki honoru 2020-11-24 21:13
Mając na względzie teczkę TW mógłby dać sobie spokój i zrezygnować z funkcji.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x