Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

wot policjaOd 5 listopada czterech żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej wspiera działania policjantów Komendy Powiatowej Policji w Łobzie, w zakresie przestrzegania kwarantanny przez mieszkańców. Zakres pomocy obejmuje udział we wspólnych patrolach, których celem jest odciążenie funkcjonariuszy kontrolami osób przebywających na kwarantannach.

Wzrost liczby zachorowań na Covid-19 oraz osób przebywających na kwarantannie spowodowały na chwilę obecną potrzebę wzmocnienia policji żołnierzami. Dzięki ich pomocy, policjanci nie będą już obciążeni dodatkowymi zajęciami. Zamierzeniem wspólnych kontroli jest w niedługim czasie całkowite przejęcie kontroli osób przebywających na kwarantannie przez żołnierzy.

 

Jak podkreśla dowódca WOT „Jednym z głównych zadań WOT jest zwalczanie klęsk żywiołowych i likwidacja ich skutków, a także ochrona zdrowia i życia ludności oraz udział w realizacji zadań z zakresu zarządzania kryzysowego. Zadania te wynikają z misji formacji... . Misja i terytorialny charakter WOT jest zbieżna z misją i zakresem działań policji, dlatego naturalną rzeczą jest współdziałanie i wzajemne wsparcie”.

Opr. wyk. mł. asp. Katarzyna Krzyżaniak

Resko24.pl/KPP Łobez

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x