Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

wot policjaOd 5 listopada czterech żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej wspiera działania policjantów Komendy Powiatowej Policji w Łobzie, w zakresie przestrzegania kwarantanny przez mieszkańców. Zakres pomocy obejmuje udział we wspólnych patrolach, których celem jest odciążenie funkcjonariuszy kontrolami osób przebywających na kwarantannach.

Wzrost liczby zachorowań na Covid-19 oraz osób przebywających na kwarantannie spowodowały na chwilę obecną potrzebę wzmocnienia policji żołnierzami. Dzięki ich pomocy, policjanci nie będą już obciążeni dodatkowymi zajęciami. Zamierzeniem wspólnych kontroli jest w niedługim czasie całkowite przejęcie kontroli osób przebywających na kwarantannie przez żołnierzy.

 

Jak podkreśla dowódca WOT „Jednym z głównych zadań WOT jest zwalczanie klęsk żywiołowych i likwidacja ich skutków, a także ochrona zdrowia i życia ludności oraz udział w realizacji zadań z zakresu zarządzania kryzysowego. Zadania te wynikają z misji formacji... . Misja i terytorialny charakter WOT jest zbieżna z misją i zakresem działań policji, dlatego naturalną rzeczą jest współdziałanie i wzajemne wsparcie”.

Opr. wyk. mł. asp. Katarzyna Krzyżaniak

Resko24.pl/KPP Łobez

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x