Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W październiku 2020 po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w projekcie edukacyjnym - BohaterON w Twojej Szkole. W akcji brali udział uczniowie z oddziału przedszkolnego oraz klas I - VIII. Koordynatorem projektu była nauczycielka historii, pani Elwira Warnke. Zgodnie z regulaminem zadaniem każdej zgłoszonej do projektu placówki było przeprowadzenie akcji pisania kartek, laurek bądź listów do żyjących uczestników Powstania Warszawskiego.

Podczas lekcji historii oraz zajęć edukacyjnych w "młodszych ", klasach uczniowie wypełniali otrzymane od organizatorów karty pracy. Wspólnie z nauczycielami oglądali filmy dokumentalne dotyczące powstania warszawskiego. Następnie uczniowie podczas lekcji wychowawczych przygotowywali kartki z życzeniami . W tym roku zmieniła się trochę formuła tworzenia prac, można było przygotować jedną kartkę od jednej placówki. Wszystko w całość zebrała Gabrysia Wachnik z klasy 8. Kartka została dokładnie spakowana i przesłana na adres organizatora akcji.

Wspólnie z uczniami pokazaliśmy , że pamiętamy o Powstańcach Warszawskich - ich walce , poświeceniu . Mamy nadzieję, że nasza kartka z życzeniami sprawi radość któremuś z Powstańców Warszawskich.

Elwira Warnke

Resko24.pl/SP Starogard

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x