Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

21 listopada na drodze Resko - Prusim dwaj mieszkańcy powiatu Drawskiego oraz Gryfickiego dokonali obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego. Tego samego dnia anonimowa kobieta poinformowała właściciela jednej z firm powiatu łobeskiego, że jego pracownik może być nietrzeźwy. Dzięki szybkim reakcjom obywateli udało się uniknąć nieszczęść na drodze.

Dwóch kierujących samochodami osobowymi jadących na drodze Resko - Prusim zauważyli kierującego samochodem marki Ford, który jechał całą szerokością jezdni, przyśpieszając a raz zwalniając pojazdem. Kierowcy podejrzewali, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu. Nie czekali na skutki dalszej jazdy nieodpowiedzialnego kierowcy. Jeden z kierujących zajechał drogę kierowcy Forda a drugi podszedł i zabrał kluczyki ze stacyjki, by uniemożliwić mu dalszą jazdę. Następnie poinformowali o powyższym Policję.

Jak się okazało kierujący znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu oraz wydaną decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Pomimo tego, że zdawał sobie sprawę, że nie powinien kierować pojazdem, to potrzeba udania się do sklepu okazała się silniejsza.

 

Tego samego dnia anonimowa kobieta zadzwoniła do właściciela firmy z powiatu łobeskiego informując o tym, że jeden z jego pracowników – kierowca, może być nietrzeźwy. Właściciel firmy szybko ustalił miejsce, gdzie się znajduje mężczyzna i poinformował o tym policję. Policjanci zatrzymali kierującego samochodem w miejscowości Sielsko gm. Węgorzyno. Jak się okazało mężczyzna miał blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyźni w trybie przyśpieszonym już zostali skazani, w Sądzie Rejonowym w Łobzie.

Resko24.pl/Komenda Powiatowa Policji w Łobzie, fot. Ilustracyjne

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x