Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Temat niebezpiecznego zakrętu, był już wielokrotnie poruszany w naszym portalu. Jest on również doskonale znany naszym Czytelnikom, a zwłaszcza mieszkańcom Starogardu. 

Widząc realne zagrożenie, bardzo angażowaliśmy się w pomoc mieszkańcom oraz wielokrotnie interweniowaliśmy w tej sprawie w różnych instytucjach. Niestety, nie udało się uniknąć ciężkiego w skutkach wypadku, który doprowadził do rozległych obrażeń ciała i utraty zdrowia młodej mieszkanki Starogardu.

Więcej w artykule: http://www.resko24.pl/aktualnosci/3018-starogard-potracil-17-latke-na-zakrecie-kierowca-pijany-zdjecia.html

Już wcześniej informowaliśmy o tym, że zarządca drogi wojewódzkiej nr 152, jednak zdecydował się na inwestycje poprawiające bezpieczeństwo w tym newralgicznym punkcie. Coś, co wcześniej wydawało się niemożliwe do wykonania, dziś z powodzeniem zostało zrobione!

 

Oczywiście po fakcie, bo przecież wielokrotnie interweniując w tej sprawie, argumentowaliśmy nasze prośby głównie bezpieczeństwem pieszych. Dziś słyszymy, że Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie planuje dalsze kroki poprawiające bezpieczeństwo w tym miejscu. Jak nam się udało ustalić, przed zakrętem jadąc od strony Świdwina, ma zostać wybudowana wysepka spowalniająca ruch. 

W tym konkretnym przypadku popularne stwierdzenie: "lepiej późno niż wcale", ma nieco inne znaczenie. Pomimo wszystko bardzo cieszymy się, że w końcu będzie bezpieczniej.

Resko24.pl

 

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x