Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Leśnicy z Nadleśnictwa Resko zakończyli operację przy drogach publicznych oraz leśnych miejscach postoju usuwając 1345 drzew niebezpiecznych.

Nadleśnictwo Resko zakończyło akcję usuwania drzew ograniczających widoczność, grożących zawaleniem oraz niebezpiecznie wychylających się z lasu nad lokalne drogi publiczne. Intensywne prace przy drogach odbywały się w ostatnich miesiącach 2020 roku.

Usuwanie drzew zagrażających bezpieczeństwu przy drogach wymaga często wstrzymania ruchu oraz chwilowego zajęcia pasa drogowego. Na szczęście kierowcy okazali się wyrozumiali i cierpliwie oczekiwali na możliwość przejazdu.

Tego typu prace to złożone przedsięwzięcie. Listę drzew niebezpiecznych sporządzają leśniczowie z poszczególnych leśnictw. Każdy etap prac jest szczegółowo zaplanowany. Zostają wytypowane osoby odpowiedzialne za organizację i nadzór, kierowanie ruchem oraz oznakowanie w terenie. Instruktaż stanowiskowy szczegółowo określa przepisy BHP, które muszą być zachowane podczas wykonywania ścinki drzew. Wszyscy przebywający na powierzchni ubrani są w kamizelki odblaskowe i kaski ochronne. Ustala się system porozumiewania za pomocą znaków i sygnałów. Prace przy usuwaniu drzew niebezpiecznych zlecane są najczęściej zakładom usług leśnych, które dysponują wykwalifikowanymi pilarzami oraz odpowiednim sprzętem.

 

Jeżeli drzewa po ścince znajdują się w pasie drogowym muszą być natychmiast usunięte a jezdnia uprzątnięta.

W tym przypadku całość akcji planowali oraz koordynowali pracownicy Nadleśnictwa Resko. Dzięki profesjonalnemu zabezpieczeniu dróg przez Straż Leśną, udało się ograniczyć zagrożenie.

W 2021 roku również należy spodziewać się tego typu działań.

Resko24.pl/Tekst i zdjęcia: Nadleśnictwo Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x