Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Od kilku dni zachwycamy się urokami zimy, może nawet trochę się za nią stęskniliśmy. Jest to jednak czas, w którym kierowcy mają trudniej niż zwykle. Otrzymujemy coraz więcej sygnałów o fatalnym stanie dróg.

Tymczasem dzisiejszej nocy temperatura spadła nawet do - 10'C i na drogach jest jeszcze więcej zalegającego lodu i śniegu. Oczywiście, można ten problem sprowadzić do bardzo popularnej regułki: "należy dostosować prędkość, do warunków panujących na drodze". Zdecydowana większość kierowców stosuje  się do tej zasady, nie zmienia to jednak faktu, że sytuacja na drogach jest trudna.

Otrzymujemy sygnały od mieszkańców

- Zwracam się z uprzejmą prośbą do Państwa o zajęcie się drogą między Resko a Radowo Małe oraz Resko - Łosośnica. W taką pogodę jest bardzo ślisko na drogach. Droga między Reskiem, a Radowem w ogóle nie jest posypana, tam jest sam lód. Dlatego ja się pytam gdzie są piaskarki?
Czy naprawdę musi dochodzić do wypadków ?! - pyta Czytelniczka.

 

Czytamy o konkretnych zdarzeniach na drodze

- Przedwczoraj razem z mężem jechaliśmy na zakupy, wiadomo 20/30 km/h, na tyle pozwalały warunki na drodze. Mimo tak małej prędkości zarzuciło nas i wpadliśmy do rowu, na szczęście nic nam się nie stało i pomoc przyszła szybko. Chwilę po nas, dwa inne auta wpadły do rowu po drugiej stronie drogi. Tak nie może być, że drogi nie są w ogóle utrzymywane. Na tej drodze są niebezpieczne zakręty, ludzie jeżdżą z wiosek na zakupy tak jak my. Nie chcemy kolejnych wypadków. Na szczęście nam udało się wyjść cało z tej opresji, ale ktoś inny może nie mieć tyle szczęścia, a tego byśmy na pewno nie chcieli (...) - sygnalizuje mieszkanka gminy Resko.

Większość wspomnianych dróg należy do Zarządu Dróg Powiatowych w Łobzie. Wierzymy, że to tylko przejściowy, "letni letarg" służb odpowiedzialnych za zimowe utrzymanie dróg. Oczywiście poinformujemy zarządcę o obecnej sytuacji na drogach powiatu.

Jednocześnie przypominamy, że w Biuletynie Informacji Publicznej ZDP Łobez umieszczono tel. alarmowy dotyczący utrzymania dróg powiatowych: 601 086 558.

Resko24.pl, fot. ilustracyjne

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x