Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W związku z planowaną wystawą dotyczącą ziemi reskiej po 1945 r. zwracam się do tych z Państwa, którzy są lub byli mieszkańcami naszego miasta lub okolic i chcą podjąć współpracę przy organizacji kolekcji w okresie powojennym.

W moim zainteresowaniu są wspomnienia, wszelkiego rodzaju przedmioty bądź pamiątki, które w szczególny sposób wiążą się z historią tego regionu.

Podjęte działania mają na celu uzyskanie informacji, ile osobistych artefaktów, zabytków jest w Państwa posiadaniu. Planowana wystawa pod nazwą „Niezwykłe historie zwykłych rzeczy” mogłaby powstać z Państwa udziałem i stanowić doskonały materiał na przyszłą ekspozycję lub publikację.

Zainteresowane osoby lub instytucje proszę o kontakt na adres email: muzeumresko@gmail.com

Ewa Kurzyk

MUZEUM ZIEMI RESKIEJ


 

fot. Ławiczka to dawna nazwa powojennego Reska. Rowerowa tabliczka rejestracyjna z tamtych czasów, źródło: https://www.facebook.com/resko.regenwalde

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x