Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Dziś obchodzimy niezwykłe święto, o którym nie może zapomnieć żaden syn ani córka. Szczególnie dziś warto podziękować mamie za trud wychowania, za wszystkie starania, zwyczajnie za to, że mamą jest.

Jeżeli jesteście daleko – koniecznie zadzwońcie do swojej mamy, a najlepiej wpadnijcie z odwiedzinami i spędźcie razem kilka chwil. Święto obchodzone jest jako wyraz szacunku dla wszystkich matek. Jego data zależy od kraju, w którym jest świętowane – co ciekawe – tylko w Polsce obchodzimy je 26. maja.

Jak podają źródła – początki święta sięgać mogą nawet czasów starożytnych Rzymian i Greków, w których to matki jako boginie, symbole płodności, urodzaju otaczano wyjątkowym kultem. W Polsce Dzień Matki obchodzono przed wojną i przetrwało do dziś właśnie w dniu 26. maja.

Drogie Mamy!

Zdrowia, wszelkiej pomyślności, samych chwil radości, żadnych smutków i niech się spełnią Wasze najskrytsze marzenia!

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x