Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Nadal trwają prace remontowe na dwóch odcinkach DW152, realizowane w okolicach Reska. ZZDW remont drogi finansuje w ramach budżetu własnego i pochłonie ona blisko 3,16 mln zł. Jak nas zapewniono, do 20 lipca prace powinny być zakończone w 90%, a na Pol'and'Rock Festival ruch będzie odbywał się płynnie.

W ciągu ostatnich kilku lat, na odcinku Płoty-Resko prowadzonych było kilka takich inwestycji. W 2017 r. przebudowana została ul. Wojska Polskiego w Resku w ciągu DW 152. Przebudowa tego kilometrowego odcinka kosztowała 1,3 mln zł.

W latach 2019-2020 ZZDW prowadził na tej trasie dwie kolejne przebudowy - pierwszy etap modernizacji odcinka Czarne – Resko o długości 0,7 km za 800 tys. zł i 4,4 - kilometrowy Resko – Starogard za 1,1 mln zł.

W tym roku Rejon Dróg Wojewódzkich w Gryficach prowadzi dalszą przebudowę DW 152 na dwóch odcinkach. Pierwszy zaczyna się 400 m za skrzyżowaniem na Czarne, a kończy na zjeździe do Policka (3,7 km).
Na odcinku Resko – Starogard, wyremontowany zostanie odcinek o długości 1,6 km. Zaczyna się od skrzyżowania DW152 z ulicą Sucharskiego w Resku, a kończy na wjeździe do lasu.

Sytuacja na mapie:

152 Resko mapka

Zakres robót obejmuje wyrównanie istniejącej podbudowy po uprzednim nadaniu jej właściwego profilu poprzez frezowanie i położenie warstwy ścieralnej. Oczywiście inwestycja obejmuje wykonanie utwardzonych poboczy z pozyskanego frezu i kruszywa. Przewidziano również wymianę istniejącego oznakowania pionowego wraz z malowaniem oznakowania poziomego grubowarstwowego.

Aktualnie układana jest warstwa wyrównawcza. Prace potrwają do 2-go lipca. Zgodnie z harmonogramem wykonawcy, do 20 lipca powinno być zakończone 90% robót budowlanych. Na Pol'and'Rock Festival ruch będzie odbywać się płynnie.

Koszt rozpoczętych robót budowlanych, które prowadzone są w ramach budżetu własnego ZZDW przeznaczonego na tzw. zadania jednoroczne wyniesie blisko 3,16 mln zł (brutto).
Wykonawcą jest PRD Nowogard.

Prawie 58-kilometrowa droga wojewódzka nr 152 (DW152) przebiega przez trzy zachodniopomorskie powiaty: gryficki, łobeski i świdwiński. Biegnie z zachodu na wschód, od skrzyżowania z DW 108 w Płotach przez Resko, Świdwin w kierunku Połczyna Zdroju, przed którym kończy się na skrzyżowaniu z DW nr 163 w Buślarach.

O realizowanych inwestycjach poinformowała nas pani Anna Radziwonowicz, Specjalista w Wydziale Planowania i Rozwoju Sieci Drogowej z Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

andrzej
+7 # andrzej 2021-07-02 18:57
Szkoda tylko iż nowa droga w kierunku Płot kończy się i zaczynają się dziury jakby nie można było zakończyć ją 30 m dalej ktoś przecież te dziury oglądał i tamtych nie widział ???
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x