Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Nadal trwają prace remontowe na dwóch odcinkach DW152, realizowane w okolicach Reska. ZZDW remont drogi finansuje w ramach budżetu własnego i pochłonie ona blisko 3,16 mln zł. Jak nas zapewniono, do 20 lipca prace powinny być zakończone w 90%, a na Pol'and'Rock Festival ruch będzie odbywał się płynnie.

W ciągu ostatnich kilku lat, na odcinku Płoty-Resko prowadzonych było kilka takich inwestycji. W 2017 r. przebudowana została ul. Wojska Polskiego w Resku w ciągu DW 152. Przebudowa tego kilometrowego odcinka kosztowała 1,3 mln zł.

W latach 2019-2020 ZZDW prowadził na tej trasie dwie kolejne przebudowy - pierwszy etap modernizacji odcinka Czarne – Resko o długości 0,7 km za 800 tys. zł i 4,4 - kilometrowy Resko – Starogard za 1,1 mln zł.

W tym roku Rejon Dróg Wojewódzkich w Gryficach prowadzi dalszą przebudowę DW 152 na dwóch odcinkach. Pierwszy zaczyna się 400 m za skrzyżowaniem na Czarne, a kończy na zjeździe do Policka (3,7 km).
Na odcinku Resko – Starogard, wyremontowany zostanie odcinek o długości 1,6 km. Zaczyna się od skrzyżowania DW152 z ulicą Sucharskiego w Resku, a kończy na wjeździe do lasu.

Sytuacja na mapie:

152 Resko mapka

Zakres robót obejmuje wyrównanie istniejącej podbudowy po uprzednim nadaniu jej właściwego profilu poprzez frezowanie i położenie warstwy ścieralnej. Oczywiście inwestycja obejmuje wykonanie utwardzonych poboczy z pozyskanego frezu i kruszywa. Przewidziano również wymianę istniejącego oznakowania pionowego wraz z malowaniem oznakowania poziomego grubowarstwowego.

Aktualnie układana jest warstwa wyrównawcza. Prace potrwają do 2-go lipca. Zgodnie z harmonogramem wykonawcy, do 20 lipca powinno być zakończone 90% robót budowlanych. Na Pol'and'Rock Festival ruch będzie odbywać się płynnie.

Koszt rozpoczętych robót budowlanych, które prowadzone są w ramach budżetu własnego ZZDW przeznaczonego na tzw. zadania jednoroczne wyniesie blisko 3,16 mln zł (brutto).
Wykonawcą jest PRD Nowogard.

Prawie 58-kilometrowa droga wojewódzka nr 152 (DW152) przebiega przez trzy zachodniopomorskie powiaty: gryficki, łobeski i świdwiński. Biegnie z zachodu na wschód, od skrzyżowania z DW 108 w Płotach przez Resko, Świdwin w kierunku Połczyna Zdroju, przed którym kończy się na skrzyżowaniu z DW nr 163 w Buślarach.

O realizowanych inwestycjach poinformowała nas pani Anna Radziwonowicz, Specjalista w Wydziale Planowania i Rozwoju Sieci Drogowej z Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

andrzej
+7 # andrzej 2021-07-02 18:57
Szkoda tylko iż nowa droga w kierunku Płot kończy się i zaczynają się dziury jakby nie można było zakończyć ją 30 m dalej ktoś przecież te dziury oglądał i tamtych nie widział ???
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x