Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Dziś w Mołstowie gm. Resko, doszło do pożaru tzw. balotów na terenie prywatnej posesji. Około godz. 11 skierowano w to miejsce zastępy straży pożarnej z terenu naszego powiatu.

Kilkadziesiąt słomianych balotów było objętych ogniem. Strażacy zabezpieczyli teren, jednak działania gaśnicze zakończyły się właśnie na tym etapie. W związku z tym, że nie było zagrożenia, że pożar przeniesie się na zabudowania mieszkalne, lub gospodarcze, zgromadzona słoma ma ulec samowypaleniu. To długotrwały proces i może potrwać nawet kilkadziesiąt godzin.

Jak nam się udało ustalić, sprasowana słoma zalegała w tym miejscu przez kilka lat. W akcji uczestniczyły dwa zastępy z JRG Łobez i jeden zastęp z OSP Resko oraz Policja. Na tę chwilę przyczyna pożaru nie jest znana.

Pożar był widziany z odległości nawet kilkaset metrów. Do naszej redakcji napływały zdjęcia z tego zdarzenia.

fot. Wiktoria Głuchowska

Pozostałe zdjecia:

 

Sytuacja na mapie:

Resko24.pl

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x