Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W środę, w godzinach wieczornych na terenie fabryki Ikea Industry doszło do pożaru. Na czas akcji wszyscy pracownicy zostali ewakuowani ze swoich stanowisk pracy. Pożar gasiło 6 zastępów straży pożarnej.

- Pierwsze zgłoszenie o pożarze otrzymaliśmy o godz. 21:57. Do fabryki Ikea Industry w Resku skierowano jeden zastęp z JRG Łobez oraz 5 zastępów  Ochotniczych Straży Pożarnych z Reska, Radowa Małego i Łosośnicy. Po rozpoznaniu stwierdzono, że doszło do pożaru filtra pyłowego w hali produkującej pelet. Aby rozpocząć akcję gaśniczą polegającą na podaniu prądów wody, w rurze odprowadzającej trociny trzeba było wykonać dojście. Jeszcze przed przybyciem jednostek straży pożarnej, trzech pracowników fabryki brało udział w samoczynnym gaszeniu. W czasie akcji ogłoszono alarm w zakładzie, pracownicy opuścili swoje stanowiska pracy i się ewakuowali. W zdarzeniu nikt nie ucierpiałpoinformował nas mł. kpt. mgr inż. Grzegorz Paluch, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łobzie.

Działania gaśnicze zakończono przed północą. 

Relacja filmowa:

Resko24.pl

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Maniek
+5 # Maniek 2021-07-10 23:02
Ludzie odchodzą i nie ma komu konserwować. Najważniejsze że coraz więcej tych co wydają polecenia.
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x