Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Maciej Ciebiera, podróżnik z Reska jedzie rowerem do Stambułu. Właśnie pokonał kolejny etap swojej rowerowej wyprawy, w czasie naszej rozmowy Maciek przebywał w Piranie nad pięknym Adriatykiem. Ma już za sobą mordercze etapy, które pokonywał w czasie fali tropikalnych upałów.

Jak wiadomo, każdy wysiłek fizyczny, a zwłaszcza jazda rowerem w tak wysokich temperaturach może doprowadzić do przegrzania i odwodnienia organizmu. W czasie podróży kilkakrotnie rozmawiałem z Maćkiem o jego kondycji fizycznej. W tym czasie pochłaniał potężne ilości płynów - nawet 7 lirów dziennie i schładzał się w lokalnych strumykach. Wspominał, że miał krytyczne chwile, w których był bliski utraty świadomości. Na szczęście szybko reagował, panował nad przejściowymi dysfunkcjami organizmu i starał się nie dopuszczać do tych krytycznych momentów. Dlatego zaraz po dotarciu do Słowenii, potrzebna była długa pauza na regenerację organizmu. W tym czasie Maciek również pracował, oczywiście zdalnie.

Będąc w Austrii obowiązkowym punktem wyprawy była linia kolejowa Semmering. Jest kolej górska w Austrii prowadząca z Gloggnitz przez Semmering do Mürzzuschlag, uznawana, ze względu na bardzo trudne warunki terenowe i znaczne różnice wysokości, za pierwszą w świecie prawdziwą górską kolej, warto dodać, że była pierwszą w Europie wysokogórską koleją normalnotorową. 

Dalszy kierunek to Słowenia, to Państwo, a właściwie jego klimat i otwartość jego mieszkańców, sprawiła, że właśnie z tamtego rejonu Maciej ma najmilsze wspomnienia. Naszą rozmowę prowadziliśmy ze słoweńskiego Piranu, położonego nad samym Adriatykiem. Już w tle naszej rozmowy mieliśmy wspaniały klimat tego nadmorskiego miasteczka. Wypoczywający ludzie, piękne widoki, a nawet muzyka na żywo. Maciek pokonał już ponad 1600 kilometrów, dziś ten dystans jest o wiele większy, ale o tym opowiemy już w następnej relacji.

Teraz zapraszamy do wysłuchania relacji z Austrii i Słowenii.


Przypomnijmy, Maciej Ciebiera wyjechał rowerem z Reska 1 czerwca br., a swoją podróż planuje zakończyć w Stambule (Turcja) z końcem sierpnia.


Rozmowa z Maćkiem Ciebierą, podróżnikiem z Reska. Tym razem z Piranu nad Adriatykiem:

Fotorelacja z Austrii:

Fotorelacja ze Słowenii:

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x