Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Dnia‚ 1 września 2021 r. (środa) nowy rok szkolny rozpoczniemy - tradycyjnie - mszą św., z udziałem pocztu sztandarowego w Sanktuarium Maryjnym w Resku o godz. 7.00.

O godz. 8.00 rok szkolny powitają najmłodsi uczniowie - kl. I - III Szkoły Podstawowej na boisku Orlik, p, budynku szkoły - ul. Wojska Polskiego 71.

Natomiast o godz. 9.00 - w hali sportowej budynku Zespołu Szkół w Resku p, ul. Prusa 2, oficjalnie rozpoczną rok szkolny kl. IV-VIII Szkoły Podstawowej, Liceum Ogólnokształcącego oraz Branżowej Szkoły.

Uwaga! Uczniowie kl. I SP oraz IV SP mogą wejść do budynku tylko z jednym rodzicem, pozostali opiekunowie czekają na zewnątrz.

Nadal obowiązują obostrzenia - m.in. dezynfekcja rąk przed wejściem do budynku (reżim sanitarny).

Życzmy sobie, abyśmy mogli w spokoju, z satysfakcją nabywać nowe umiejętności, spotykać się z rówieśnikami, czerpać radość z posiadania wiedzy. Wspomnienia „ze szkolnej ławy" są bezcenne - oby były jak najmilsze dla każdego z nas.

„Nauka to podróż, która trwa przez całe życie."

Powodzenie w nowym roku szkolnym 2021/2022!

Dyrekcja Zespołu Szkół w Resku

fot. archiwum Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Okiem rodzica
+4 # Okiem rodzica 2021-09-01 10:32
Rozumiem, że rozpoczęcie roku to organizacyjne wyzwanie - wymagające dopasowania godzin pracy nauczycieli, często burmistrza, możliwości księdza itp. Ale...

Organizowanie mszy dla dzieci o 7.00 w dzień gdy wszystko mogłoby być podporządkowane dobru dziecka to wyraz arogancji. Dyrektor w zasadzie najpierw powinien dopilnować by wszystko było gotowe, przydałoby się przygotować plac do apelu i wprowadzić kadrę. Godzina 9.00 dla klas 4-8, czyli dzieci albo na mszę nie idą, albo idą i godzinę kiwają się pod płotem... jak mogą to na kilka minut wracają do domu

Godzina 8.00 dla klas 1-3, nie ma to jak maluchy przegonić z samego rana na chłodzie by postały na apelu.

Rozumiem, że od 10.00 do 14 szkoła nie ma co robić... i wtedy (może być, lub jest) ewentualne spotkanie dyrektora z nauczycielami i ustalanie tego co dzieci (i rodzice) winny się w klasie dowiedzieć z samego rana.

Pomijam fakt, że organizując apel od 10-12 można bez ograniczania liczby rodziców spokojnie zrobić w otwartej przestrzeni spotkania w temp. komfortowych i z przekazaniem wszystkich danych zainteresowanym rodzicom.
Zgłoś administratorowi
Agnieszka12
+4 # Agnieszka12 2021-09-01 10:49
Oj. Było lepiej niż się z planu wydaje. Apel dla maluchów miał być na zewnątrz choć nie do końca był, a apel dla starszych dzieci miał być w pomieszczeniu i oczywiście rodzice choć mieli "kiwać się pod płotem" wpuszczani byli na halę.

O masce sam dyrektor zapomniał... więc spoko loko dystans, dezynfekcja, masturbacja.

Logiki dyrektora nie ogarniesz. Dobrze, że zdrowy rozsądek niektórych jego pracowników niweluje te braki.
Zgłoś administratorowi
Natalia
0 # Natalia 2021-09-01 20:36
Żenujące wystąpienie... jak zwykle. Skąd wytrzasnęli taki egzemplarz?
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x