Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W niedzielę, 29 sierpnia na terenach strefy ekonomicznej w Łobzie, rozegrano IV edycję wyścigów wraków. W tym roku wystartowało 50 załóg, pomimo niesprzyjającej pogody impreza i tak zgromadziła rzesze fanów motoryzacji.

Tradycyjnie, wyścigi zostały zorganizowane z dużym rozmachem. Warto przypomnieć, że jest to jedyna tego typu, impreza motoryzacyjna w regionie. Pierwsza edycja wyścigów wraków odbyła w 2018 roku, wtedy zgromadziła ponad 1.500 osób, kolejne dwie edycje odbyły się  kwietniu i sierpniu 2019 roku. Oprócz stałych ekip startowych, pojawiają się nowi zawodnicy, na wyścigach możemy obserwować mocno zmodyfikowane pojazdy, często wyglądające bardzo futurystycznie. Nasz portal od początku patronuje medialnie temu wydarzeniu.

Deszczowa pogoda mocno zaburzyła piknikowy nastrój wyścigów, a część atrakcji przygotowanych dla uczestników w ogóle nie mogła się odbyć. Tegoroczne wyścigi były połączone z akcją pomocową dla Ingi, dziewczynki chorującej na SMA. Właśnie ze względu na pogodę, nie udało się przeprowadzić licytacji, z których dochód miał zostać przekazany na leczenie Ingi. Dlatego jeżeli ktoś chciałby pomóc, można to zrobić licytując w internecie: https://www.facebook.com/groups/ingasma lub bezpośrednio https://www.siepomaga.pl/inga-sma.

Ostatecznie wyłoniono zwycięzców w dwóch grupach startowych.

Grupa A
1. Sergiej Kolotiuk - Honda Civic
2. Roman Rybicki - Honda Civic
3. Grzegorz Stankowski - Honda Civic

Grupa B
1. Leszek Kardasz - Audi A4
2. Wojciech Madej - Honda Civic
3. Sławomir Hoptij - Hyundai Coupe

Zwycięzców nagradzali Renata Kulik – starosta łobeski, Krzysztof Gwóźdź – wicestarosta oraz Piotr Ćwikła – burmistrz Łobza. Organizatorem zawodów był Łukasz Brejnakowski oraz Grupa Auto Części.

Więcej zdjęć do obejrzenia w naszym profilu społecznościowym: 

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=resko24&set=a.3110322379196831

Relacja filmowa:

Resko24.pl

 

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x