Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

5 września 2021 r. Starosta Łobeski Renata Kulik oraz Spółdzielnia Socjalna „Tacy-Sami” zorganizowali Piknik Organizacji Pozarządowych w Łobzie, w których udział wzięło około 20 organizacji, w tym sołectwa, koła gospodyń wiejskich.

Jako przedstawiciel stowarzyszenia Projekt Historia miałam szansę pokazać, co w Resku zadziało się wokół historii, a przede wszystkim opowiedzieć o powstającym Muzeum Ziemi Reskiej. Ogromne zainteresowanie wzbudzały eksponaty przekazane przez mieszkańców Ługowiny. Zaprezentowanie szerszej publiczności dotychczasowych inicjatyw podejmowanych we współpracy z młodzieżą z Zespołu Szkół w Resku „Resko, którego nie ma”, czy projekty realizowane z pasjonatami historii i fotografii „Regenwalde dawniej, Resko dziś” pozwoliły upowszechnić ciekawe miejsca i narrację w naszym mieście.

W związku z rosnącym zainteresowaniem wokół muzeum zachęcam wszystkich, do podzielenia się swoimi zbiorami, albowiem ideą reskiego muzeum jest odtworzenie dawnych placówek, zakładów będących w pamięci mieszkańców miasta po 1945 r. Z pewnością z sentymentem wspomną Państwo zakład fotograficzny „Foto-Sztuka” Stanisława Delikatora, aptekę Henryka Złotnickiego czy Zakład Naprawczy Mechanizacji Rolnictwa. Tych miejsc jest sporo, a prace nad kolekcją trwają. Nieocenione będą Państwa opowieści, wspomnienia, które staną się podstawą archiwum pamięci mówionej.
Niech będzie to przestrzeń bliska nam wszystkim i kolejnym pokoleniom, bo „sercem muzeum są zbiory…”

Pani od HISTORII

Zapraszam do kontaktu pod adresem email:
muzeumresko@gmail.com

Projekt dofinansowany przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030”.

#NOWEFIO #NIW

sfinansowano przez @narodowyinstytutwolnosci ze środków #NOWEFIO

Resko24.pl/Tekst i zdjęcia: Stowarzyszenie "Projekt Historia"

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x