Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, seniorzy z terenu gminy Resko wybrali się do Teatru Polskiego na sztukę: "KOGUT W ROSOLE".

Warto wspomnieć, że Międzynarodowy Dzień Osób Starszych obchodzony jest 1 października już od 30 lat. Równocześnie obchodzimy 75 lat działalności ONZ. Z tej okazji przedstawiciele ONZ chcą wezwać Państwa członkowskie do podjęcia działań związanych z Dekadą Zdrowego Starzenia się ogłoszoną na lata 2020-2030. Hasło tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Starszych odnosi się do wyjątkowej sytuacji, którą spowodował wirus Covid-19 oraz do jego wpływu na przestrzeganie praw osób starszych. Ostatnie miesiące pokazały także w Polsce, że sytuacja osób starszych w sytuacji stanu wyjątkowego spowodowanego pandemią, wymaga podejmowania szczególnych działań w celu zapewnienia realizacji podstawowych praw.

Wyjazd do teatru został zorganizowany przez pracowników Centrum Usług Społecznych w Resku, w ramach projektu dofinansowanego z funduszy europejskich. Z tej ofery skorzystało ponad 90 seniorów z terenu gminy Resko.

Resko24.pl, mat. prasowe CUS Resko

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x