Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

9 października 2021 roku grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Resku wyruszyła na rowerową wycieczkę do Żerzyna.

Po przybyciu na miejsce udaliśmy się na szlak rowerowy w kierunku miejscowości Taczały aby zobaczyć piękne widoki nad brzegiem rzeki Regi. Nasz przewodnik pan J. Kajma –nauczyciel biologii pokazał nam urokliwe miejsca takie jak piękne lasy, ruiny mostu kolejowego , siedlisko bobrów . Obejrzeliśmy jedne z największych w Polsce drzewa Daglezje oraz potężny dąb (pomnik przyrody), którego średnica nas zaciekawiła i próbowaliśmy go wspólnie objąć .

Po powrocie do Żerzyna o godzinie 12.00 udaliśmy się do elektrowni wodnej, gdzie zostaliśmy poczęstowani słodkim upominkiem od pana H. Junika. Następnie zostaliśmy oprowadzeni po elektrowni i dowiedzieliśmy się jak się produkuje czystą energię elektryczną. Na rozlewisku rzeki mogliśmy podziwiać piękne ryby. Ostatnim punktem wycieczki było ognisko z kiełbaskami na placu zabaw. Największą atrakcją była huśtawka – opona na długiej linie.
Wróciliśmy do Reska bardzo zadowoleni. To była udana wycieczka i już tęsknimy za następną. Serdecznie dziękujemy za pomoc w realizacji panu Henrykowi Junik za oprowadzenie nas po elektrowni oraz pani Mirosławie Bodys za przygotowanie ogniska i udostępnienie placu.

Uczniowie klasy VII c wraz z wychowawcą B. Tomala

Resko24.pl/ZS Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x