Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Punkt Pomocy Okresowej to ogólnodostępna szafka, w której znajdują się produkty menstruacyjne. Właśnie uruchomiono taki punkt w Resku.

- Skrzyneczka została zainstalowana w budynku Centrum Usług Społecznych w Resku, w korytarzu na I piętrze. Jest dobrze uwidoczniona i można już z niej korzystać - poinformowała nas Elżbieta Lipkowicz z CUS w Resku.

Jak informuje Organizator akcji, każda osoba potrzebująca może anonimowo zabrać z niej podpaski czy tampony, a każda osoba, która chce pomóc, może coś w niej zostawić. Każdy Punkt ma swoją opiekunkę - naszą wolontariusza/kę, która regularnie zagląda do szafki i uzupełnia zapasy. 

Zapewniamy dostęp do produktów higienicznych w szkołach, wysyłamy paczki ze środkami higienicznymi potrzebującym, wspieramy inne organizacje pozarządowe i umieszczamy w przestrzeni publicznej. Przełamujemy tabu i edukujemy. Podchodzimy do problemu ubóstwa menstruacyjnego kompleksowo.

Naszym celem na 2021 rok jest postawienie Punktu Pomocy Okresowej w każdym powiecie w Polsce - Ty też możesz nam w tym pomóc! 

Szczegóły akcji: https://www.akcjamenstruacja.pl/punkt-pomocy-okresowej

Resko24.pl/CUS w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x