Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Rozswietlenie choinki Resko 2021 14W Mikołajkowy wieczór, na rynku miejskim w Resku oficjalnie rozświetlono choinkę oraz świąteczne dekoracje. Punktualnie o godz. 17, najważniejsza choinka w mieście  rozbłysła, ku uciesze zgromadzonych mieszkańców gminy Resko.

Świąteczne dekoracje na ulicach Reska zaczęły pojawiać się już w listopadzie. Oficjalnie wszystkie ozdoby rozświetlono właśnie w Mikołajkowy wieczór. Jest to już pewnego rodzaju tradycja, a w tym roku minęło 5 lat, odkąd wspólnie rozświetlamy choinkę. Odliczanie rozpoczął burmistrz Reska Arkadiusz Czerwiński, po chwili już mogliśmy podziwiać piękno tegorocznej choinki miejskiej. Świąteczne drzewo udekorowali członkowie "Klubu Wolontariusza" działającego przy Centrum Usług Społecznych w Resku.

Tuż po rozświetleniu choinki pojawił się Mikołaj, którego szybko obstąpiły dzieci, tym bardziej, że miał ze sobą koszyk ze słodkościami. Oprócz tego działały stoiska, m.in. ze świątecznymi ozdobami, przygotowane przez Warsztat Terapii Zajęciowej z Łabunia Wielkiego, Stowarzyszenie "Nasza Pasja" z Reska, Centrum Usług Społecznych z Reska oraz inne lokalne stowarzyszenia. Nowością była fotobudka, która cieszyła się dużym zainteresowaniem - zwłaszcza wśród dzieci.

W tym roku pogoda dopisała, co prawda nie było śniegu i było dość chłodno, ale to nie sprawiało żadnego problemu. Każdy uczestnik mógł liczyć na kubek gorącej czekolady lub herbaty.

Relacja filmowa:

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x