Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Powraca temat drogi Resko - Płoty. Od ostatniej naszej publikacji sporo się zmieniło, ale nadal pozostaje krótki odcinek drogi który wymaga remontu i zakończenia wcześniejszych inwestycji. Petycja kierowana jest do Radnych Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.

Petycja w sprawie dokończenia remontu DW 152 na odcinku Resko Płoty w km od 0+800 do 3+600.

W związku ze złym stanem technicznym drogi wojewódzkiej nr 152 na końcowym odcinku miedzy miejscowościami Resko i Płoty ,osoby podpisane pod petycją przeprowadzoną online pod adresem: https://Podpisz.to - Petycja w sprawie generalnego remontu DW 152 na odcinku Resko Płoty (aktualna liczba podpisów pod petycją: 137) składają podziękowanie i wyrazy uznania za zdecydowane i skuteczne działanie, które doprowadziło do wyremontowania w 2021 roku części Drogi Wojewódzkiej nr 152 wiodącej z miasta Resko do węzła drogi ekspresowej S6 w Płotach.

Zwracamy się obecnie z wnioskiem o pilne przeznaczenie dodatkowych środków z budżetu województwa zachodniopomorskiego na dokończenie remontu nawierzchni przedmiotowej drogi do warunków pozwalających na jej bezpieczne użytkowanie doprowadzenie jej do stanu, odpowiadającego normom drogi wojewódzkiej.

Gmina Resko położona jest 10 kilometrów od oddanej do użytku w 2019 roku drogi S6 z węzłem Płoty. Droga 152 stanowi więc dla gminy jedyny bezpośredni dostęp do sieci dróg krajowych a także alternatywną trasę na zachodnie wybrzeże Bałtyku dla mieszkańców województw wielkopolskiego, dolnośląskiego i łódzkiego oraz ważny trakt ruchu towarowego w regionie. Stan nawierzchni drogi na odcinku wyłączonym z remontu stwarza zagrożenie w ruchu drogowym .
Droga 152 jest wizytówką Województwa Zachodniopomorskiego szczególnie w sezonie masowych przejazdów na wybrzeże turystów z kraju i zagranicy a także uczestników odbywającego się na przełomie lipca i sierpnia w miejscowości Makowice Festiwalu Pol'and'rock o ogólnopolskim zasięgu.

Prosimy gorąco o poparcie naszej petycji i działanie w celu dokończenia kompleksowego remontu DW 152.

W imieniu osób podpisanych pod petycją Piotr Litwin

Petycję można podpisywać pod adresem: https://podpisz.to/petycja/petycja-w-sprawie-generalnego-remontu-dw-152-na-odcinku-resko-ploty,499.

Resko24.pl, fot. ilustracyjne/archiwum

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x