Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

„Ot, już wiosenka wraca wesoła, radują się dzieci, będzie zielono”

Wiosna Przedszkolaki Resko 2022 02Dnia 21 marca 2022 roku, do Przedszkola Miejskiego im. Kubusia Puchatka w Resku, dotarła wiadomość w postaci listów od Pani Wiosny, w której zawarte były zagadki, wskazówki z rozsypanych, wiosennych kwiatów.

Przedszkolaki podążając za ich tropem z mapą w ręku, wyruszyły na poszukiwanie oznak wiosny. Pierwszym punktem ich wyprawy był plac zabaw, na którym znalazły dwa listy. Jeden z kolejnym zadaniem, a drugi z kodem kwiatowym, który musiały zatrzymać i otworzyć dopiero wtedy, kiedy wszystkie grupy znajdą się w docelowym miejscu. W drugim liście było napisane, że muszą odnaleźć Marzannę i nauczyć się rymowanki, aby wyruszyć w dalszą „podróż”. Poszukiwania nie zajęły zbyt dużo czasu, ponieważ Zimowa Panna czekała na nie, tuż, tuż na wielkiej scenie w Stumilowym Lesie. Radości nie było końca.

Z wielką niecierpliwością, a zarazem ciekawością, przedszkolaki otwierały kolejno koperty z kodami kwiatowymi. Musiały najpierw rozwiązać zagadki słuchowe i działania matematyczne (układając żabki w kolejności 1-10). Poruszać się w rytmie tańców połamańców i ułożyć motylkowy rytm. Pokazać gestami wiosenne oznaki wiosny i „zbudować” przedszkolne domino. Dzieci wiedząc, że wiosna lubi muzykę i śpiew, przygotowały dla Niej piosenkę z pokazywaniem , „MASZERUJE WIOSNA”. Nie mogąc się już doczekać spotkania z Nią, zaczęły wypowiadać rymowankę: „Marzanno, Marzanno ty zimowa panno, my Ciebie żegnamy, bo Wiosnę witamy!”.

Kiedy już zaczęły krzyczeć, nagle pojawił się Pan Jan z tajemniczą przesyłką. Jak się okazało, w wielkim kartonie schowana była Pani Wiosna. Z uśmiechem i okrzykami radości, przedszkolaki przywitały Ją gościnnie, natomiast Jej miejsce w paczce zajęła Pani Zima, którą na pocztę rowerem zawiózł Pan Jan. Żeby tradycji stało się zadość, całe przedszkole wyruszyło w przemarsz „ulicami” miasta. Na zakończenie pierwszego dnia wiosny, każdy przedszkolak otrzymał kolorowy balon. Wszyscy byli zgodni, co do jednego: NARESZCIE NADESZŁA WIOSNA!

Iwona Danielczyk
Żaneta Babak

Resko24.pl/ tekst i zdjecia: Przedszkole Miejskie w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x