Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Nowe rondo Resko 01

*** PRIMA APRILIS 01.04.2022 ***

Pewnie większość naszych Czytelników, od dłuższego czasu z uwagą obserwuje spór dotyczący nadania nazwy ronda przy cmentarzu. Pojawiło się światełko w tunelu, w Resku powstanie drugie rondo.

W 2021 roku pojawiła się inicjatywa obywatelska, aby jedyne rondo w Resku nosiło nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomysł spodobał się większości naszych Czytelników, ale w międzyczasie do Urzędu Miejskiego w Resku wpłynął kolejny wniosek o nadanie nazwy "Rondo Sybiraków".

Przez nasz profil społecznościowy, przetoczyła się cała batalia która z nazw będzie bardziej odpowiednia. Urząd Miejski w Resku w międzyczasie ogłosił tzw. konsultacje społeczne, nawet pojawiła się możliwość zagłosowania poprzez stronę internetową: https://resko.pl/aktualnosci/pokaz/1500_konsultacje_spoleczne_w_sprawie_ronda_w_resku. Niestety z niewiadomych nam przyczyn, wspomniana strona przestała działać i w tej chwili otrzymujemy komunikat o jej niedostępności.

strona nieosiagalna

Ta nieoczekiwana sytuacja, jeszcze bardziej skomplikowała cały proces nadania nazwy dla jedynego ronda w Resku. Jak powszechnie wiadomo, takie sytuacje generują kolejne pomysły. Również w tej kwestii pojawił się nowy plan działania, według naszej oceny bardzo dobry. 

W Resku powstanie drugie rondo

Budowa drugiego ronda, zdecydowanie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa u zbiegu ulic Wojska Polskiego, Jedności Narodowej i Szczecińskiej. Wspomniane miejsce to newralgiczny punkt komunikacyjny, zdarzało się, że nawet kilka razy w roku dochodziło tam do różnego rodzaju kolizji, potrąceń pieszych i innych zdarzeń drogowych. Dzięki zaangażowaniu wielu instytucji, m.in.  Zarządu Dróg Powiatowych w Łobzie, Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie o/Gryfice oraz Urzędowi Miejskiemu w Resku, rondo ma zostać oddane do użytku jeszcze w tym roku.

Inwestycja ta, oprócz zdecydowanej poprawy bezpieczeństwa, najprawdopodobniej zażegna spór dotyczący nadania nazwy ronda przy cmentarzu. Wszystko wskazuje na to, że inicjatorzy nadania nazw, szybko dogadają się w tej kwestii i w Resku będziemy mieli rondo im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz rondo Sybiraków. 

Nowe rondo Resko 01

Resko24.pl

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x