Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

dobrzyca wysychaJezioro w Starej Dobrzycy jest jedynym miejscem wypoczynku nad wodą na terenie gminy Resko, bardzo popularnym i malowniczym. W ostatnich latach, cały czas obserwujemy drastyczny spadek poziomu wody - jezioro wysycha! W Starej Dobrzycy zawiązała się lokalna inicjatywa zrzeszająca grupę osób, które chcą ratować ten piękny akwen wodny.

Niestety czas nagli! Spadek poziomu wód przebiega bardzo gwałtownie, a najbardziej widać to na zdjęciach. Różnice są zauważalne nawet na fotografiach zrobionych w niewielkich odstępach czasu.

 - Witajcie, udało się zebrać kilka osób. Chcemy ruszyć sprawę drastycznego spadku poziomu wody w jeziorze. Mam przygotowane przez prawnika pismo, które po zebraniu podpisów pójdzie do rady miasta. Liczę na waszą pomoc. To nasze wspólne dobro. W nadchodzący weekend będę chodził z kolegą i zbierał podpisy. Na jednym z jezior w Tucznie była podobna sytuacja. Udało się je uratować, instalując pompę w wykopanej uprzednio studni głębinowej. Czas coś zrobić. Sami widzicie, że z roku na rok jest coraz gorzej. Proszę puśćcie info dalej. Im więcej podpisów, tym lepiej.

Pozdrawiam, Marcin Osiecki

Poniżej zdjęcie wysychającego jeziora w Starej Dobrzycy:

dobrzyca wysycha

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Franio
+6 # Franio 2022-05-10 22:23
Spoko, podobno jest już pomysł. W gminie liczą, ile tam trzeba betonu wylać i położyć kostki granitowej. Rozpisze się przetarg i wszyscy będą zadowoleni. Deszczówka, zamiast się marnować i wsiąkać niepotrzebnie w piasek, będzie spływać bezpośrednio do jeziora.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x