Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Procesja Resko Resko 2022 02Wierni parafii w Resku uroczyście oddali cześć Jezusowi w Najświętszym Sakramencie przeżywając Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uroczystości rozpoczęła uroczysta Msza Święta.
Po Mszy św. wierni uroczystej procesji udali się do ołtarzy, by wysłuchać śpiewanej ewangelii i uprosić błogosławieństwo.

Procesja była wyrazem kultu i wiary w prawdziwą obecność Jezusa w Eucharystii. Wierzymy, że w konsekrowanej hostii Jezus jest prawdziwie obecny. Nie jest to jedynie symbol, ale prawdziwa, rzeczywista obecność Jezusa - o której sam powiedział ustanawiając Eucharystię - To jest moje Ciało. Procesja eucharystyczna jest okazją do wyrażenia wiary w tą obecność i zaproszenia samego Jezusa na nasze ulice, do naszych domostw, zakładów pracy - do naszej codzienności.

Święto Bożego Ciała było w przeszłości traktowane jako zadośćuczynienie za znieważanie Chrystusa w Najświętszym Sakramencie i za błędy heretyków oraz jako uczczenie pamiątki ustanowienia Eucharystii. Od XVI wieku wprowadzono zwyczaj śpiewania fragmentów Ewangelii przy czterech ołtarzach, który kultywowany jest do dziś.

W Polsce święto obchodzone jest 60 dni po Wielkanocy. Jest to więc święto ruchome – czwartek po niedzieli Trójcy Przenajświętszej.
(źródło: Aleteia)

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x