Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

„Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć.”

Janusz Korczak

DEN Resko 2022 15W środę 12.10.2022 r. w Zespole Szkół w Resku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Już od godziny 7-ej rano przedstawiciele Samorządu Szkolnego wręczali nauczycielom i pracownikom oświaty drobne upominki. Następnie, o godzinie 10-tej odbył się uroczysty apel. W części oficjalnej prowadzący wydarzenie, w tej roli debiutowali: Maria Idryjan i Filip Berestek, odnieśli się do ważnej roli, jaką w życiu każdego człowieka spełnia nauczyciel.

Następnie głos zabrał pan Arkadiusz Czerwiński – burmistrz Reska, gratulował nauczycielom sukcesów, a troje wyróżnił szczególnie. Nagrodą burmistrza zostali uhonorowani: pani Bożena Tomala, pani Justyna Walczykiewicz i pan Arkadiusz Majewski. Wkrótce w kierunku nauczycieli popłynęły słowa uznania od pana Dariusza Siemasza - dyrektora szkoły. Pedagogowie za swoje zasługi otrzymali również nagrodę dyrektora.

Na koniec głos zabrał ksiądz Marian Kaptur – proboszcz Parafii w Resku, mówił o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Po części oficjalnej szkolna scena należała do młodzieży. Najpierw wierszem i piosenką podziękowali za trud włożony w edukację uczniowie klasy III, następnie klasa VIII przedstawiła kilka scenek z cyklu „Szkoła na wesoło”, część artystyczną zakończyła młodzież liceum, prezentując występ wokalny i fragment „Pani Twardowskiej”.
To był dzień pełen wzruszeń i pozytywnych emocji.

Joanna Murat

Zdjęcia: Wiktoria Bartnicka, Paweł Salamucha, Filip Czekalski, Julian Zarembski, Nataniel Badura, Wojciech Burda, Damian Walczak, Leon Jaworski, Amelia Jankowska.

Resko24.pl/ZS Resko

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x