Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Dziki plac zabaw 01Jak sygnalizuje Czytelniczka, widać bardzo wyraźnie, że tym razem żerowały sobie na placu zabaw w Parku Miejskim przy ul. Sportowej w Resku.

- Nie przypominam sobie, aby dziki w tej okolicy podchodziły, aż tak blisko zabudowań - pisze Czytelniczka.

Dziki w mieście to już nie jest wyjątkowa sytuacja, powoli staje się codziennością. Wieczorami i nocą zapuszczają się do miasta w poszukiwaniu pożywienia. Mają łatwo, bo sami nie dbamy o porządek wyrzucając resztki jedzenia, zapach wabi je, bo węch mają doskonały. Przy okazji ryją trawniki w poszukiwaniu pędraków, stratują przydomowe ogródki, bo lubią też uprawiane w nich warzywa. Coraz mniej boją się samochodów i maszerują ulicami, ludzie też są im coraz mniej straszni.

Co zatem robić? To pytanie aktualne w całej Polsce, bo to nie tylko nasz lokalny problem. Na pewno trzeba dbać o porządek. Kosze na naszych podwórkach powinny być zamykane, nie wolno wyrzucać resztek jedzenia poza swoje posesje. Z całą pewnością trzeba też zadbać o swoje bezpieczeństwo, jeśli już zobaczymy dzika to należy odejść w inną stronę, nie podchodzić, nie robić sobie zdjęć z dzikiem. Psy najlepiej wyprowadzać na smyczy, bo szczekający może sprowokować dzikie zwierzę do ataku.

Resko24.pl, fot. Czytelniczka

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x