Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Turnirj Resko 2023 24W hali sportowo-widowiskowej Zespołu Szkół w Resku przy ulicy Prusa 2, w sobotę można było obejrzeć zmagania młodych piłkarzy z rocznika 2013 i 2010 w Turnieju Piłkarskim Winter Cup 2023 o Puchar Burmistrza Reska zorganizowanym przez Akademie piłkarską Mewa Resko.

W całym turnieju w zmaganiach piłkarskich wzięło udział 16 drużyn, w tym 4 drużyny naszego klubu. Nasi zawodnicy dzielnie bronili barw klubowych, zajmując odpowiednio w roczniku 2013 – VIII i II miejsce, po zaciętym meczu finałowym zakończonym serią rzutów karnych, a w roczniku 2010 – VII i III miejsce.

Zawodnicy AP Mewa Resko zdobyli także nagrody indywidualne: Antoni Grankowski został najbardziej wszechstronnym graczem turnieju, a Natan Badura – najlepszym bramkarzem w roczniku 2010. Każdy uczestnik turnieju otrzymał medal, a drużyny na podium puchary i nagrody rzeczowe, które wręczyli Burmistrz Reska p. A. Czerwiński, Sekretarz p. D. Mielcarek oraz Prezes LKS Mewa Resko p. J. Konczewski. Podczas całego turnieju odbyło się łącznie 60 spotkań piłkarskich, które przyniosły wiele emocji i wspaniałych bramek. Wszystkie mecze były zacięte, toczone w szybkim tempie i można było zauważyć, że każdy zawodnik pragnie zwycięstwa swojego zespołu. Nie zabrakło uśmiechu ☺️u małych piłkarzy, widoczne były także łzy i sportowa złość.

Serdeczne podziękowania składamy przede wszystkim rodzicom naszych zawodników za pomoc w przygotowaniu turnieju oraz obsługę kawiarenki, tworzeniu fotorelacji p. Kindze Bus a także wszystkim sponsorom, dzięki którym turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Szczególne podziękowania kierujemy również w stronę p. Tomasza Paciejewskiego – przewodniczącego Zachodniopomorskiego Zrzeszenia LZS, który z pomysłem i poczuciem humoru poprowadził cały turniej.

Klasyfikacja końcowa - rocznik 2013

1 Sarmata Dobra 
2 AP Mewa Resko Biali 
3 Ina Ińsko 
4 Światowid Łobez I
5 AMP Nowogard 
6 Polonia Płoty 
7 Światowid Łobez II
8 AP Mewa Resko Czarni 

Klasyfikacja końcowa - rocznik 2010

1 Ina Ińsko 
2 AP Technik Świdwin 
3 AP Mewa Resko Czarni 
4 AP Drawsko Pomorskie 
5 Światowid Łobez 
6 Światowid 63 Łobez 
7 AP Mewa Resko Biali 
8 Iskra Golczewo 

Resko24.pl/AP Mewa Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x