Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

LBW 2023 04Korowód z ponad 4 metrowymi palmami, mazurki, pisanki, jarmark rękodzieła, przegląd ludowych kapel oraz konkursy na świąteczne wypieki i wyroby. Tradycyjnie już miłośnicy wielkopostnych zwyczajów mogli spotkać się w Niedzielę Palmową na XVII Łobeskiej Babie Wielkanocnej. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

„Łobeska Baba Wielkanocna” to kolorowy jarmark folklorystyczny w naszym regionie, podczas którego mieszkańcy Pomorza Zachodniego mogą spróbować wielkanocnych wypieków i wyrobów, zakupić świąteczne, ręcznie wykonane ozdoby czy uczestniczyć w korowodzie z palmami. A wszystko to przy akompaniamencie zespołów ludowych i otoczeniu stoisk z wystawami rękodzieła.

Organizatorami jarmarku są: Powiat Łobeski i Łobeski Dom Kultury. Uroczystego otwarcia imprezy dokonali: Starosta Łobeski Renata Kulik i Burmistrz Łobza Piotr Ćwikła.

Impreza nie mogłaby się odbyć bez konkursu kulinarnego, który jest niepowtarzalną okazją do poznania zwyczajów mieszkańców Pomorza Zachodniego. Jak co roku autor lub autorka „Super baby” otrzyma statuetkę Łobeskiej Baby Wielkanocnej. Oprócz świątecznych dań, oceniane będą także ozdoby, pisanki, palmy i przygotowywane specjalnie na to wydarzenie stoiska gminne.

Stream z imprezy: https://fb.watch/jGCugVWRhU/

Resko24.pl

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x