Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Krwiodawstwo Resko 19Jak wcześniej zapowiadaliśmy, na Rynku Miejskim w Resku miała się odbyć akcja krwiodawstwa. Udało się podwójnie, wspomniana akcja odbyła się i udało się osiągnąć imponujący wynik!

- Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji poboru krwi w Resku. Wielkie podziękowania dla 38 osób, które zgłosiły chęć podzielenia się życiodajnym darem! Warto dodać, że udało się zrealizować 23 pełne pobrania krwi.
Dzięki temu, zwiększyliśmy rezerwę w banku krwi o ponad 10 litrów krwi. To imponujący wynik - powiedziała Magdalena Chechła, inicjatorka akcji w Resku.

Wspomniana akcja została zorganizowana w sposób spontaniczny i docelowo miała nieść ratunek dla mieszkańca gminy Resko, który ucierpiał w wypadku komunikacyjnym: https://resko24.pl/aktualnosci/4081-lugowina-resko-splot-nieszczesliwych-zdarzen-wypadek-i-zatrzymanie-krazenia.html

Niestety, mężczyzna zmarł w szpitalu. Nie zmienia to jednak faktu, że chcemy pomagać i tego typu akcje, często spontaniczne, mają sens i są godne naśladowania.

- Kolejny pobór już w niedalekiej przyszłości. Dzięki Wam chce się chcieć, dziękuje i zachęcam do tego typu akcji - dopowiada Magdalena Chechła.

 

Resko24.pl/fot. Organizatorzy

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x