Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Karate Konin 2023 04W dniu 11.11.2023r. w Koninie odbyły się Mistrzostwa Okręgu Zachodniego oraz turniej "Challenger" Polskiego Związku Karate Kontaktowego.

Organizatorem był Regionalny Klub Karate Kyokushin Konin. Sędzią głównym zawodów był shihan Radosław Ambroziak, sędzią technicznym sensei Daniel Gorczyca. W zawodach wystartowało 180 zawodników z 19 klubów.

Nasz klub reprezentowało troje zawodników Aleksander Dusza, Adrian Święcicki oraz wracający po 6 latach nieobecności do startów Michał Pniewski. Sędzią z ramienia klubu był Szymon Dusza, kierownikiem ośrodka oraz opiekunem Dariusz Dusza. Nasi zawodnicy wywalczyli 1 złoty medal.

Po bardzo emocjonującej rywalizacji 1 miejsce wywalczył Michał Pniewski w kategorii kumite full contact seniorów - 80 kg. Adrian Święcicki po bardzo dobrze poprowadzonej walce niestety przegrał rywalizację o wejście do pierwszej ósemki w kategorii 12/13 lat all kick - 55 kg. Aleksander Dusza startował w konkurencji light contact 8/9 lat - 35 kg i również musiał uznać wyższość swojego przeciwnika w walce o wejście do pierwszej czwórki zawodników wchodzących do finału, choć w jego przypadku sędziowie nie byli jednomyślni.

Gratulacje dla wszystkich zawodników! Pamiętajcie że samo wyjście na matę jest już dla Was zwycięstwem. Zdobyliśmy kolejne doświadczenie i wiem nad jakimi elementami musimy jeszcze popracować. A już w niebawem czeka nas wyjazd na kolejny turniej.

Karate Kyokushin Resko, Osu.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x