Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Hotel Golebiewski Pobierowo 003Hotel Gołębiewski w nadmorskim Pobierowie to naprawdę gigantyczna inwestycja. Jak donoszą media, będzie to jeden z największych hoteli w Polsce. Odwiedziliśmy to miejsce i sprawdziliśmy jak wygląda ta imponująca budowa.

Pojawiła się już zieleń, oprócz typowych nasadzeń są m.in. palmy, ale widać też zewnętrzne baseny. Kolejne prace zostały przeprowadzone także wewnątrz obiektu. W środku przygotowano już m.in. kryte baseny, jacuzzi, sale kinowo - teatralne czy kręgielnię. Najbardziej reprezentacyjna część Hotelu Gołębiewski w Pobierowie jest już prawie gotowa. Ukończono również prace nad częścią pokoi dla gości. Obecnie prowadzone są ostatnie prace w częściach wspólnych obiektu: przygotowana jest już recepcja, w holu wejściowym – o powierzchni ponad 2,5 tys. m² – została położona marmurowa podłoga i zawieszone ogromne żyrandole, dobiegają końca również prace w części basenowej. W ulokowanych na parterze dwóch restauracjach trwają ostatnie prace aranżacyjne - o czym informował wcześniej Głos Szczeciński.

Początkowo otwarcie hotelu miało mieć miejsce w 2021 roku, jednak pandemia zdecydowanie przyczyniła się do opóźnienia prac budowlanych. Koleją datą otwarcia hotelu miał być sezon wakacyjny w 2023 roku, jednak i tego terminu nie udało się dotrzymać. Obecnie słyszymy o 2024 roku, czas pewnie zweryfikuje te plany.

Hotel w kształcie statku

Hotel Gołębiewski w Pobierowie nawiązuje swoją bryłą do wyglądu statku pasażerskiego. Obiekt ma 13-kondygnacji, w tym 11 pięter nadziemnych i dwie kondygnacje podziemne. Docelowo ma być w nim 1200 pokoi, w których nocleg znajdzie ponad 3 tys. gości. Powierzchnia całkowita budynku to 180 tys. m². Jest największym ze wszystkich hoteli w ramach swojej sieci i zarazem największym takim obiektem w Polsce. Hotel będzie mieć własne ujęcia wody, zewnętrzne i wewnętrzne baseny, aquapark, spa, restauracje, pub, ogólnodostępną kawiarnię, dwie sale teatralno-kinowe, a także zaplecze konferencyjne.

Niestety mogliśmy obejrzeć ten obiekt tylko z zewnątrz, ale i ten materiał robi imponujące wrażenie.

Relacja filmowa:

Resko24.pl

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x