Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Wycieczka Schwedt 02Tradycją Zespołu Szkół w Resku stały się coroczne wyjazdy uczniów do teatru Uckermaerkische Buehnen do miejscowości Schwedt nad Odrą.

Tym razem mieliśmy okazję obejrzeć baśń na podstawie tekstu niemieckiego, dziewiętnastowiecznego pisarza Wilhelma Hauffa pt.”Mały Muk”.

Bohaterem sztuki jest chłopiec, który po śmierci ojca postanawia wyruszyć w świat w poszukiwaniu szczęścia. Towarzyszy mu Roksana - cykada ,która go chroni i pomaga podczas niebezpiecznej podróży .Po wielu przygodach małemu Mukowi udaje się zdobyć zaufanie sułtana i pomóc przyjacielowi w odzyskaniu narzeczonej. Sztuka ukazuje różne aspekty szczęścia . Dla każdego człowieka może ono być czymś innym i zależy od kultury, kraju, religii. Mały Muk poczuł się szczęśliwy, kiedy znalazł przyjaciela i został doceniony. Z całą pewnością szczęśliwi byli widzowie oglądający tę sztukę. Reagowali bardzo żywiołowo klaszcząc i śmiejąc się.

Na uwagę zasługuje również fakt ,iż niektóre fragmenty sztuki były tłumaczone na język polski, a działo się tak dzięki obecności polskiej aktorki Katarzyny Klucznej grającej rolę Roksany. Po zakończeniu przedstawienia udaliśmy się jeszcze do centrum sklepowego , gdzie mogliśmy poczuć atmosferę zbliżających się świąt ,zakupić drobne pamiątki i sprawdzić nasze umiejętności językowe. Spotkanie ze sztuką w Schwedt należy zaliczyć do udanych i z pewnością będziemy chcieli je kontynuować.

Grupa uczniów II LO

Resko24.pl/ZS Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x