Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Poszukiwanie drzewka Starogard 12Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Starogardzie z wizytą w Leśnictwie Orzeszkowo.

Nie sposób wyobrazić sobie Świąt Bożego Narodzenia bez choinki. W Polsce to jeden z najnowszych zwyczajów wigilijnych, który pojawił się dopiero na przełomie XVIII i XIX wieku, a przywędrował z Niemiec. Niewątpliwie ubieranie "żywego" drzewka i zapach prawdziwej choinki tworzą prawdziwą magię świąt.
W środę, 6 grudnia takiej magii w Leśnictwie Orzeszkowo. poszukiwali uczniowie z klasy 4 i 5. Pani Leśniczy, Mirosława Wojnicz i pan Podleśniczy Dariusz Waszyński zaprosili uczniów i wychowawczynie na poszukiwania świątecznych drzewek. W pięknych okolicznościach przyrody - w głębokim śniegu, mrozie i opadach białego puchu, wszyscy dzielnie wybierali najpiękniejsze okazy. Udało się odnaleźć wspaniałe i pachnące drzewka, które stanęły w salach .

Po śnieżnej wyprawie, był czas na zabawy, zjedzenie kiełbasek i "odtajanie" przy ognisku. Pan Dariusz zaprezentowała uczniom , jakie smakołyki zjadają ptaki , wyjaśniał, gdzie ten pokarm wywiesić, czy wysypać .
Wyposażeni w wiedzę i mocno dotlenieni wróciliśmy do szkoły. Wyjazd był bardzo udany. Dziękujemy za miłą gościnę , drzewka i prezenty. Na pamiątkę naszego spotkania, na choinkach zawisły bombki z życzeniami od Nadleśnictwa Resko....dziękujemy.

Magda Marcinkowska- Trela, Elwira Warnke

Resko24.pl/SP Starogard

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x