Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Karate Kolobrzeg 2024 04W dniu 06.04.2024 w Kołobrzegu odbyły się Mistrzostwa Polski Polskiego Związku Karate Kontaktowego oraz Turniej Towarzyszący UMI NO SHINJU - MORSKA PERŁA. W zawodach zorganizowanych przez Kyokushin Karate Kołobrzeg Buntai pod wodzą Sensei Pawła Falko udział wzięło 525 zawodników z 55 klubów - 12 organizacji karate.

Sędzią Głównym Mistrzostw był Shihan Mariusz GODOŚ, Sędzią Technicznym Shihan Sławomir Dubiel, obsługę techniczną zapewniał Shihan Radosław Ambroziak.

Klub Karate Kyokushin Resko w Mistrzostwach Polski reprezentowała trójka zawodników - Michał Pniewski, Mateusz Nikołajuk, Adrian Święcicki oraz Aleksander Dusza - w Turnieju Towarzyszącym Morska Perła. Sędzią z ramienia klubu był Sempai Szymon Dusza, kierownikiem i sekundantem zawodników Dariusz Dusza.

Niestety naszym zawodnikom startującym w najważniejszym turnieju w Polsce nie udało się dotrzeć do strefy medalowej. Pomimo wielkiego zaangażowania oraz determinacji w walkach musieli oni uznać wyższość swoich przeciwników. Mateusz po wygranej pierwszej walce, w drugim pojedynku nie dał rady pokonać zawodnika jednego z najlepszych klubów w Polsce. Adrianowi który prowadził w trakcie walki i był aktywniejszym zawodnikiem kilka sekund przed końcem przydażył się błąd, co skutkowało zdobyciem wazari przez jego przeciwnika. Skutkiem tego była przegrana walka.

Największym znakiem zapytania okazał się Michał Pniewski - który do tej pory zastanawia się co wydarzyło się w jego walce - którą niestety przegrał. Warto wspomnieć że dwójka naszych zawodników Michał Pniewski oraz Mateusz Nikołajuk powróciła niedawno do treningów karate oraz startów w zawodach. Michał po 6 latach przerwy - obecnie zawodnik trenuje i szkoli się indywidualnie - a Mateusz po 2,5 roku.
Dla naszego klubu medal wywalczył po zaciętych walkach Sempai Aleksander Dusza w Turnieju Towarzyszącym w kategorii 8-9 lat +35.1kg. Nasz medalista pierwszą walkę wygrał przed czasem. Podczas drugiej walki zdobył ogromną przewagę wygrywając jednogłośnie. Niestety w walce finałowej musiał uznać wyższość swojego przeciwnika, choć werdykt był niejednogłośny - zwycięzcę wskazał sędzia maty.
Jako opiekunowie i trenerzy jesteśmy bardzo dumni z reprezentantów naszego klubu. Włożyli Oni ponad 100% swoich możliwości - ich zaangażowanie było ogromne.

Gratulujemy! Jesteśmy Dumni - Jesteście Wielcy i dla Nas Zawsze Najlepsi.

Podziękowanie dla Instruktora Sempai Szymona Duszy za przygotowanie zawodników u których widać duże postępy, oraz chęci do dalszej, ciężkiej pracy. Obecnie nasze przygotowania skupiać się będą do Mistrzostw Polski Zachodniej oraz Turnieju w Resku.
Wielkie Gratulacje i podziękowania kierujemy dla Sensei Pawła Falko oraz Kołobrzeskiego Klubu Karate Buntai za zorganizowanie zawodów na najwyższym poziomie w których mogliśmy uczestniczyć. Kierujemy Wielki ukłon w waszą stronę.

Podziękowania również kierujemy do rodziców zawodników za wsparcie i doping w trakcie zawodów.
Firmie MATYSCars za pomoc w transporcie.
Kierownikowi oraz Prezesowi klubu za opiekę nad zawodnikami i rady w trakcie walk.
Podziękowania dla Gminy Resko za finansowe wspieranie klubu.

Nie jest ważna wygrana czy przegrana - ale doskonalenie samego siebie.

,,Prawdziwymi zwycięzcami są Ci, którzy zwyciężają w walkach życia codziennego”
MASUTATSU OYAMA

Karate Kyokushin Resko

Resko24.pl/Karate Kyokushin Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x