Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Zakonczenie LO Resko 2024 43Dnia 26 kwietnia br. w Liceum im. K.K. Baczyńskiego w Resku odbyła się uroczystość zakończenia nauki przez uczniów klasy IV.

Wzięli w niej udział zaproszeni goście: pan Arkadiusz Czerwiński – burmistrz Reska, Jan Czaban - przewodniczący Rady Miejskiej, pani Anna Sołonyna i pan Zygmunt Święcicki – radni miejscy, pani Joanna Dziuba – inspektor ds. oświaty i ochrony zdrowia, pani Katarzyna Pesta-Kędzierska – przewodnicząca Rady Rodziców, pani Joanna Konrat – dyrektor Centrum Kultury, pani Renata Breyer – dyrektor Domu Pomocy Społecznej i Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego, pani Iwona Lewandowska – z-ca dyrektora Centrum Usług Społecznych oraz ksiądz proboszcz Marian Kaptur; grono pedagogiczne, pracownicy szkoły i najważniejsi tego dnia – absolwenci.

Apel miał dwie odsłony. Pierwsza z nich miała charakter oficjalny i bardzo uroczysty. W tej części nastąpiło przekazanie sztandaru. Uczniowie kończący naukę, czyli Karol Mętel, Bartosz Minko, Wiktoria Baranowska, Zuzanna Kędzierska, Zuzanna Opar, Wiktoria Szcześniak przekazali zaszczytne pełnienie funkcji chorążych i asysty młodszym kolegom, tj. Oskarowi Strojnemu, Kornelowi Czurze, Klaudii Gucwie, Weronice Pniewskiej, Weronice Rejniak i Gabrieli Wachnik.

Kolejnym bardzo miłym punktem uroczystości było nagrodzenie i wyróżnienie absolwentów. Wśród tegorocznych abiturientów znalazły się osoby, które zasłużyły na specjalne nagrody. Ufundował je burmistrz Reska w uznaniu za aktywne zaangażowanie w życie klasy, szkoły i środowiska, prezentowanie na forum pozaszkolnym własnego dorobku twórczego oraz za wzorową postawę ucznia. Uhonorowani zostali nimi Daria Muszler i Oskar Kęsy.

Ci, którzy z entuzjazmem i poświęceniem pracowali przez cztery, zebrali owoce swojego trudu w postaci świadectw z wyróżnieniem. Na miano najlepszych w dziedzinie zdobywania wiedzy i nabywania umiejętności zasłużyli: Oskar Kęsy, Julia Majkowska, Karol Mętel i Daria Muszler.
Za wysokie wyniki w nauce w drugim semestrze roku szkolnego 2023/2024 stypendium naukowe odebrali Oskar Kęsy i Daria Muszler.
Docenieni zostali także ci, którzy rozwijali swoje pasje sportowe i reprezentowali Liceum na różnych zawodach – Sandra Majchrzak i Karol Mętel.
Jan Paweł II powiedział: Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. Słowa te mogłyby opisać tych licealistów, którzy działali na rzecz słabszych i naszej małej ojczyzny, realizowali szlachetną ideę wolontariatu. Nadszedł moment, żeby im za to podziękować. Panie: dyrektor Domu Pomocy Społecznej i Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego, Centrum Kultury, Centrum Usług Społecznych zrobiły to na apelu, życząc kontynuowania dotychczasowych działań i wręczając upominki.

Po oficjalnej części uroczystości nadszedł moment pożegnań. Jako pierwsi głos zabrali trzecioklasiści. Przygotowali dla swoich starszych kolegów program artystyczny, który rozbawił, ale i wzruszył do łez. Rozstanie zawsze jest trudne, bo jak śpiewała Weronika Pniewska „How do I say goodbye”.

Na sam koniec głos zabrali abiturienci. Ich podziękowaniom nie było końca. Dziękowali wszystkim tym, bez których ich czteroletnia nauka w Baczyńskim nie byłaby możliwa. Najbardziej wzruszającym momentem było pożegnanie absolwentów z wychowawczynią – panią Barbarą Margol.

Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej ze zdjęciami przedstawiającymi te najszczęśliwsze chwile spędzone w murach szkoły, którą dzisiaj opuszczają, absolwenci, zgodnie z tradycją, wyrzucili birety w górę, a towarzyszyła im piosenka „We are the champions”.

Do miłego zobaczenia Absolwenci Baczyńskiego!
Życzymy Wam wszystkiego najlepszego!
Świat stoi przed Wami otworem…

Zespół Szkół w Resku

Resko24.pl/ZS Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x