Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

O krzywdzeniu zwierzat 01W Książnicy Pomorskiej w Szczecinie podczas finału wojewódzkiego konkursu pn. „Zwierzęta są bezbronne i potrzebują pomocy człowieka” organizowanego przez Stowarzyszenie Społeczno-Ekologiczne Zwierzęcy Telefon Zaufania w Szczecinie odbyła się prelekcja na temat krzywdzenia zwierząt przeprowadzona przez Komendant Komisariatu Policji w Resku asp. sztab. Edytę Klepczyńską.

Podczas finału wojewódzkiego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży szkolnej organizowanej przez Zwierzęcy Telefon Zaufania w Szczecinie do wygłoszenia prelekcji na temat krzywdzenia zwierząt zaproszona została Komendant Komisariatu Policji w Resku asp.sztab. Edyta Klepczyńska, która jest również Inspektorem TOZ Polska O/Kiczarowo.

Na spotkaniu obecne były dzieci i młodzież z całego województwa w tym także laureaci Zespołu Szkół w Resku. Podczas prelekcji podkreślono, że zwierzęta mają swoje prawa i to wszystkie! Zwrócono w szczególności uwagę na art. 1 Ustawy o ochronie zwierząt w którym określono że zwierzę, jako istota żyjąca zdolna do odczuwania cierpienia , nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.

Prelekcja była dostosowana do wieku rozmówców. Dzieci na koniec z ust policjantki usłyszały wiersz pod tytułem „Zwierzę to nie zabawka”.

Resko24.pl/KPP Łobez

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x