Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Zawody wedkarskie 24 24Dnia 18 czerwca 2024, nad jeziorem Stara Dobrzyca, odbyły się XV Zawody Wędkarskie o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Resku.

W tej edycji udział wzięło 39 zawodników, zapisanych było 44 w większości chłopcy, ale wyzwanie podjęła również jedna dziewczyn – Laura Znamierowska.

Autobus z całą grupą zawodników wraz z opiekunami dotarł na miejsce zbiórki około 9.00. Sprawne dostarczenie uczniów było możliwe dzięki autobusowi, który udostępniła szkoła w Starogardzie. Przed przystąpieniem do losowania stanowisk odbył się krótki instruktaż dotyczący zasad bezpieczeństwa, porządku na łowisku, zasad łowienia i przetrzymania ryby w wodzie, aż do momentu zważenia. Losowanie stanowisk przebiegło bardzo sprawnie, wyczuwało się napięcie wśród zawodników, każdy chciał jak najszybciej przystąpić do łowienia. Zawody trwały do godziny 12.00, panowie sędziowie ważyli i mierzyli ryby, które potem - jak na każdych zawodach koła PZW „ŁOSOŚ” - wróciły do wody. Można powiedzieć, że tradycyjnie ryba jednym „brała”, innym trochę gorzej, ale atmosfera była miła i przyjazna.

Wyniki były następujące:
1 miejsce – Oliwier Pizoń - 3950 pkt.
2 miejsce – Brzeziński Kamil - 2625 pkt.
3 miejsce – Sebastian Król - 2360 pkt.

W kategorii dziewczyn:
1 miejsce Znamierowska Laura – 450 pkt.
Największa Ryba – Bandos Miłosz Okoń 960 pkt.

Zawodnicy wracający z łowiska bardzo chętnie zjedli przygotowane kiełbaski, rogaliki, babeczki, jagodzianki, soczki.
Po smacznym posiłku można było przystąpić do rozdania pucharów, które ufundował Dyrektor Zespołu Szkół w Resku – p. Dariusz Siemasz. Były również inne upominki i gadżety dla wszystkich uczestników zawodów, które sponsorowali: Starostwo Łobez, Gmina Resko, PZW Okręg w Szczecinie, Firma Robinson, Sklep Wędkarski Michał Jania z Kołobrzegu oraz wędkarz Gadyński Wiesław, wszystkim bardzo dziękujemy.

Wręczenia pucharów i nagród dokonali obecni goście: Starosta Łobeski p. Edward Arys, Wicestarosta p. Paweł Marek, Dyr. ds. Społecznych i Promocji p. Mariusz Szpryngacz, Dyrektor ZS Resko p. Dariusz Siemasz, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starogardzie p. Ryszarda Czaban, Członek Zarządu PZW odział w Szczecinie p. Mariusz Bedyński. Dziękujemy gościom za przybycie, Wasze wsparcie jest budujące i motywuje do dalszej pracy w promowaniu wędkarstwa.

Podsumowując, doświadczenie i praktyka młodych adeptów wędkarstwa była na różnym poziomie. Wsparcie i pomoc w rozplątywaniu, uzbrajaniu i poprawianiu sprzętu przez aktywnych członków Koła Wędkarskiego ŁOSOŚ, okazała się bardzo ważna i potrzebna. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w wydarzenie, zawsze można na Was liczyć.

Opiekunowie grup: p. Marek Ilgiewicz, p. Paulina Falko, ksiądz Paweł, wspierali, motywowali i dbali o bezpieczeństwo najlepiej jak potrafili i byli w tym bardzo skuteczni - dziękujemy.
Relację fotograficzną z XV zawodów wędkarskich zorganizowanych przez koło PZW nr 43 „ŁOSOŚ” Resko przygotowali ksiądz Paweł i kol. Tadeusz Głuchowski.

Antoni Adamcewicz Prezes koła nr 43 PZW „ŁOSOŚ”

Resko24.pl/PZW Łosoś Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x