Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

„Sukces jest sumą małych wysiłków, powtarzanych dzień po dniu”. — Robert Collier

                Nadszedł ten upragniony – ostatni dzień szkoły - 21 czerwca! Rozpoczęliśmy go tradycyjnie mszą św. w Sanktuarium Maryjnym z udziałem sztandarów szkół, a następnie wesoło ruszyliśmy w stronę budynku Zespołu Szkół w Resku, aby punktualnie o godz. 9.00 usłyszeć ostatni szkolny dzwonek.

W hali ZS Resko zgromadzili się wychowankowie kl. I-VII SP, I-III LO oraz I i II BS. Wraz z nimi na uroczystość przybyli rodzice, Dyrekcja szkoły, Grono Pedagogiczne i zaproszeni goście, wśród nich:
Burmistrz Reska – p. Arkadiusz Czerwiński;
Inspektor ds. Oświaty i Ochrony Zdrowia – p. Joanna Dziuba;
Przedstawiciel IKEA Industry – instruktor p. Łukasz Jaworski;
Przewodnicząca Rady Rodziców – p. Katarzyna Pesta-Kędzierska.

Na halę wkroczył sztandar szkoły w nowym składzie – chorążych i asysty. Odśpiewano hymn państwowy. Pan Dyrektor Dariusz Siemasz powitał zebranych, z nostalgią wspominał miniony rok. Swoją obecność zaznaczyli na apelu trzecioklasiści Szkoły Podstawowej w Resku – wesołą piosenką, z towarzyszeniem rekwizytów, wśród nich znalazły się papierowe samoloty symbolizujące przejście do kolejnego etapu edukacji – pożegnali się z paniami z kl. I-III SP.

Następnie Burmistrz Reska, p. Arkadiusz Czerwiński, wraz z panią Inspektor Joanną Dziubą wręczyli zasłużone nagrody najlepszym. Swoje zaszczyty odebrali:
finalista Kuratoryjnego Konkursu z Historii – etap wojewódzki – Damian Ziętara z kl. VII b i finalistka Kuratoryjnego Konkursu z Języka Angielskiego – etap wojewódzki – Oliwia Kopka z kl. VII a.

Zaraz po nich pojawiła się cała plejada sportowców, którzy osiągnęli sukcesy w następujących konkurencjach:
Wojewódzki Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej Festiwal Sztafet 4x100 m Dziewcząt i Chłopców;
Wojewódzki Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szkolnej Lidze LA Chłopców;
Mistrzostwa Województwa Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców;
Mistrzostwa Województwa Młodzieży Szkolnej w Piłce Koszykowej Dziewcząt i Chłopców;
Wojewódzki Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafecie Olimpijskiej Dziewcząt;
Mistrzostwa Województwa Młodzieży Szkolnej Dziewcząt w Lekkiejatletyce.

Po sportowcach przyszedł czas na uczniów, którzy ukończyli świadectwa z wyróżnieniem (tzw. „czerwony pasek”). Wraz z wychowawcami występowali kolejno – klasami, a Dyrekcja szkoły wręczała zaszczytne dokumenty i gratulowała najlepszym. Należy też wspomnieć o uczniach ze 100-procentową frekwencją – wyróżnionych podczas uroczystości.

Ważnym akcentem była nagroda Burmistrza dla grupy licealistów będących finalistami w Projekcie: „Zwolnieni z Teorii” – ich aktywność została doceniona publicznie.
Po części oficjalnej rozśpiewani uczniowie Szkoły Podstawowej, pod batutą p. Macieja Kosmali, słowami „Ale to już było!” zakończyli uroczystość.

Wesołych i bezpiecznych wakacji życzyła wszystkim przewodnicząca Rady Rodziców – p. Katarzyna Pesta-Kędzierska. Do zobaczenia we wrześniu! Zespół Szkół w Resku

Oprawa fotograficzna: Justyna Walczykiewicz

Resko24.pl/ ZS Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x