Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It
Sesje Rady Miejskiej w Resku - oglądaj na żywo, lub wybierz nagrania archiwalne!
Aby oglądać nagrania archiwalne, wystarczy wybrać i kliknąć sesję z poniższej listy. Nagrania ułożone chronologicznie.
 

 

Nowa kadencja rad gminnych, powiatowych, czy też sejmików wojewódzkich to nie tylko zmiany personalne. Od nowej kadencji obrady tych organów mają być nagrywane i jednocześnie transmitowane na żywo, zaś nagrania z ich posiedzeń mają zostać umieszczone w Biuletynie Informacji Publicznej.

Wymóg taki został wprowadzony na mocy ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych.

Na jej mocy w ustawach o samorządzie gminnym, samorządzie powiatowym i samorządzie województwa wprowadzono zapis nakazujący, aby obrady organu były transmitowane i utrwalane za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk. Nagrania obrad mają być udostępniane w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie internetowej gminy oraz w inny sposób zwyczajowo przyjęty. Wprowadzenie tego obowiązku sprawi, że radni w swoich decyzjach przestaną być anonimowi. Warto zauważyć, że zasiadanie w radzie gminy, powiatu, czy też w sejmiku wojewódzkim wcale nie oznacza głosowanie zgodne z własnymi preferencjami, ale podejmowanie decyzji zgodnych ze zdaniem wyborców z danego obszaru (reprezentowanych przez danego radnego) oraz działanie na rzecz danej społeczności, w celu realizowania określonych zadań.

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Komentarze  

Ela
+88 # Ela 2018-12-16 11:29
Wszystko fajnie ,tylko trzeba poprawić jakość nagrań, gdyż niektóre fragmenty/wypowiedzi / są niezrozumiałe.Ponadto powinno być więcej mikrofonów,gdyż śmiesznie to wygląda jak radny biega z mikrofonem do każdego kto ma zająć głos :D
Zgłoś administratorowi
Aneta
+98 # Aneta 2018-12-22 16:40
Panowie radni powiatowi żenada i pomylka na maksa.
Zgłoś administratorowi
As
+92 # As 2018-12-22 22:18
Szkoda ,że kamer nie było przed wyborami bo myślę ,że inny byłby ich wynik . zwłaszcza do powiatu.
Zgłoś administratorowi
Arkadiusz
+90 # Arkadiusz 2019-06-25 21:34
Jak dla mnie zastanawiające jest, że na nagraniu z 19.06.2019 z debaty o stanie gminy głos zabrał zaledwie jeden radny. Reszta - nie wiem... może nie była przygotowana, lub nie chciała w ogóle odnieść się do problemu.

I tak jesteśmy świadkami debaty bez debaty... standard naszej polityki?
Zgłoś administratorowi
Nadniemnem
+193 # Nadniemnem 2019-09-08 11:55
To,chyba paranoja.? Dyrektor nie czytał projektu uchwały, to na jakiej podstawie ułożył plan lekcji,kłamstwa a nasze dzieci ma się za NIC takie prawo nam zgotowali radni, burmistrz,dyrektor. Będziemy walczyć o prawa dziecka i będziemy pisać tam gdzie nas wysłuchają,a tym panom i paniom podziękujemy za niedługi czas.
Zgłoś administratorowi
Kuba
-188 # Kuba 2019-12-18 19:12
Żenada. Pani Starosta nie potrafi mówić poprawną polszczyzną. Ą i ę w ogóle dla niej nie istnieją w naszym języku. Pragnę przypomnieć, że to nauczycielka. Żenada.
Zgłoś administratorowi
Karol
+188 # Karol 2019-12-18 23:17
Kuba,! o czym ty piszesz, każdy z nas wie ,że nośniki dźwięku zniekształcają mowę w zależności od odległości kontu ustawienia mikrofonu,akustyce sali itp. Posłuchaj wypowiedzi dyrektora Szkoły Zespołu Szkół w Resku to dopiero polszczyzna.Albo czytanie pana burmistrza nic nie można zrozumieć taki sprzęt mają. Uważam ,że Pani Starosta bardzo wyrażnie i dosadnie zrozumiale wypowiada się na tematy które ją dotyczą i osoby słuchające .A czepianie się szczególików jest nie na miejscu. Pozyskuje fundusze unijne,łączy społeczeństwo miast i wsi pracuje wytrwale i ma czyste ręce i to nas powinno interesować.Kuba zawsze można z tej drogi nienawiści zawrócić to do niczego nie prowadzi .!
Zgłoś administratorowi
Albert
+182 # Albert 2020-01-02 23:00
Ten dyrektor już dawno nie powinien, być dyrektorem naszych szkół,szkoda ,ze pan burmistrz z nim tak się cacka, czuję że narobi nam bałaganu i sam ucieknie jak zrobił to na sesji. Panie burmistrzu lepiej zapobiegać aniżeli później żałować na takie stanowisko w Resku nadaje się parę osób i to z Reska tylko nie mają okazji się wykazać. Proszę posłuchać rady.
Zgłoś administratorowi
Kaśka
+190 # Kaśka 2020-01-27 20:05
Dlaczego nie ma transmisji z ostatniej sesji 16 stycznia ? Ktoś robi sobie żarty.Na Bip Resko tez nie ma !
Zgłoś administratorowi
Ubek
+190 # Ubek 2020-01-27 20:22
Wprowadzenie przez ustawodawcę obowiązku transmisji obrad wzmacnia regulację konstytucyjną, zgodnie z którą obywatel ma prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej. To już działa, ale praktyka pokazuje, że chociażby na pamiętnej sesji z dn. 16.01.2020 roku po prostu można sobie wyłączyć głos :-? :cry: :o

A przecież była mowa o naszym przewodniczącym Janie Czabanie ps. Albert i jego rzekomej współpracy z ówczesną służbą bezpieczeństwa. Ten człowiek dostał mój głos, wiedząc o jego "Albertowaniu" tego głosu by nie otrzymał. Czy ów Albert nie powinien zostać zlustrowany?
Zgłoś administratorowi
as
+183 # as 2020-01-28 17:41
Jeśli lampy w łabuniu będą tak szybko realizowane jak świetlica dla dzieci to ciemno to widze :( . zresztą czy to burmistrza obchodzi??? ważne żę RESKO oswietlone jak cyrk, wiochy ma gdzieś!!!
Zgłoś administratorowi
Kaśka
+195 # Kaśka 2020-01-28 20:05
Do Ubek.Jeśli to prawda, to teraz wiadomo dlaczego tak długo nie była udostępniona transmisja sesji z 16 stycznia.Ciekawe, ile Gmina zapłaciła za odzyskanie pełnego nagrania z dźwiękiem?Kto za to zapłaci? my podatnicy? Może Albert? Jak w Polsce może być dobrze skoro w strukturach najniższego szczebla władzy państwowej zasiadają tacy ludzie.Kiedy się wreszcie oczyścimy z U-becji?
Zgłoś administratorowi
lolek
+196 # lolek 2020-01-28 20:38
11 stron w postępowaniu prokuratorskim przemawia za uniewinnieniem p. Czabana na to wygląda że skłamał w oświadczeniu lustracyjnym skoro sprawą zajął się prokurator. Nasuwa się pytanie to czemu widnieje na stronach IPN. A co ma burmistrz do rady miejskiej że przekazuję mu się wyrok raczej to do komisarza wyborczego . .A czemu nie chwalił się w czasie wyborów że go uniewinnili to co zapomniał!!!!! przecież nikt bu mu głosu nie dał.Ilu ludzi cierpiało z powodu takich Bolków Panie Czaban proszę odczytać swoje uniewinnienie na sesji publicznie. A jak nie to proszę zdjąć insygnia przewodniczącego z szyj i podać się do dymisji
Zgłoś administratorowi
daniel
+177 # daniel 2020-04-26 21:32
Panie Czaban, wstyd!! i to wielki wstyd,że dopuścił się pan takiego czyny i to pod koniec PZPR. Pańskie tłumaczenie było beznadziejne, lepszą bajkę wciskaliśmy panu na lekcji usprawiedliwiając się. Pan poległ, tym tłumaczeniem, brak klasy w pana osobie,honoru też panu zabrakło,jak pan może spojrzeć w kamerę i próbować przekonywać nas mieszkańców do swoich wypowiedzi. Resko powinno zrobić referendum i pana pozbyć się z gminy.
Zgłoś administratorowi
gal anonim
+72 # gal anonim 2020-11-28 18:05
odnośnie lamp w miejscowości Krosino.Chciał bym zaprosić naszego radnego a zarazem sołtysa do naszej miejscowości żeby zobaczył na co idą pieniadze sołeckie przeznaczone na daną miejscowość.bo do naszej wioski raczej nie trafiają od lat nic się nie dzieje dzieci nawet nie mają placu zabaw a o jakiejś rewitalizacji wioski już nie wspomnę.Dochodzę do wniosku że nasz radny ma tylko Starogard pod sobą w którym to cały czas się coś robi.moje pytanie do Sołtysa co robi z pieniędzmi przeznaczonymi na nasza miejscowość.
Zgłoś administratorowi
Karina Wiśniewska
+18 # Karina Wiśniewska 2022-08-15 13:55
Taka sytuacja nie tylko ma miejsce w Krośnie, kawałeczek dalej, wieś Naćmierz, sołectwo Przemysław, tutaj kompletnie nie dzieje się nic w żadnym kierunku. Radny Wierzbowski robi wszystko tylko i wyłącznie dla swojej wsi, nasza jest zapomniana, nikt tu nie sprząta, dzieci nie mają placu zabaw, tzn. jeśli licząc jedna marną huśtawkę i piaskownice, tyle jest tutaj dla dzieci, a w Przemysławiu aż przepych. Jedyne co w tym roku było kupione dla Nacmierza to jakieś zdechłe kwiatki do donic.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x