W czwartek na rynku naszego miasta miało miejsce poetyckie powitanie upragnionej pory roku - wiosny. Przypomnę, że okazją ku temu był projekt Związku Literatów Polskich o/ Szczecin pod nazwą Zachodniopomorska Wiosna Poezji.

Niestety pogoda od samego rana wzbudzała w organizatorach obawy. Doskonale wszyscy pamiętali ubiegłoroczną aurę, która była bardzo niekorzystna i niewiele brakowało, by zakłóciła program przygotowany przez młodzież.

Śmiało można powiedzieć, że największą atrakcją dzisiejszego wieczoru były wiersze wyświetlane na pięknie odnowionym budynku Ratusza. Mieszkańcy zapoznali się z twórczością: Róży Czerniawskiej-Karcz, Leszka Dembka, Teresy Dominiczak, Małgorzaty Hrycaj, Anny Jakubczak, Krystyny Rodzewicz i Danuty Sepuco.

Utwory poetów zostały zaczerpnięte z Antologii 2017 Poezja i Proza środowiska Związku Literatów Polskich Oddział w Szczecinie, Przepływający świat słowa.
Następnie przyszła kolej na twórczość uczniów z reskich szkół. Tym razem znalazły się utwory : Natalii Kajmy, Zuzanny Kędzierskiej, Oskara Korzeniowskiego, Martyny Miłek, Anny Mańkowskiej, Macieja Słodkowskiego. Nie mogło dzisiaj zabraknąć utworów, które wyszły spod pióra reskiej poetki pani Hanny Szcześniak.

Poezja lubi muzykę. Mogli się o tym przekonać przybyli widzowie, gdyż czytaniu poezji towarzyszyły dźwięki koncertu skrzypcowego Antonio Vivaldiego „Wiosna”. Młodzież dodatkowo uatrakcyjniła wieczór wybranymi tekstami poezji śpiewanej. Zabrzmiały utwory Marka Grechuty i Grzegorza Turnaua, zespołu „Czerwony Tulipan”, a także „Raz, dwa, trzy”, nadając wydarzeniu niepowtarzalnego charakteru. Program przygotowali i wystąpili dla Państwa: Aleksandra Adamowicz, Zuzanna Babak, Sandra Brodowicz, Julia Filipek, Natalia Jacewicz, Magda Kielek, Anna Kondrat, Zuzanna Nerka, Ada Ostrowska, Marysia Strózikowska, Grzegorz Niźnikiewicz i Paweł Wiktorowicz.

Już dziś pragniemy poinformować, że kolejne spotkanie w ramach Reskiej Wiosny Poezji odbędą się 17 maja. Liczymy gorąco na zainteresowanie mieszkańców kolejnymi, lirycznymi wydarzeniami.

W imieniu organizatorów Joanna Murat – nauczycielka Zespołu Szkół w Resku
foto - Elżbieta Kuc

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.