Pin It

Pod koniec lipca w Zespole Szkół w Resku odbyło się kolejne zgrupowanie sportowo-wypoczynkowe zawodników tenisa stołowego.

Trenerzy : Katarzyna Osińska (Wrocław), Henryk Dzida (Białogard), Dawid Kosiński (Stepnica) i Paweł Mazuryk (Świnoujście) szkolili 17 zawodników według odpowiedniego harmonogramu. Cały dzień wypełniony był od godziny 7.00 do 20.00 intensywnymi ćwiczeniami usprawniającymi technikę, koordynację ruchową i kondycję fizyczną.

Oprócz zajęć na hali sportowej młodzież korzystała z boisk wokół szkoły, poznawała naszą miejscowość, wzięła udział w wycieczce na basen w Świdwinie oraz świetnie bawiła się na dyskotece. Młodzi adepci przyjechali z miejscowości : Kamień Pomorski, Świnoujście, Międzyzdroje, Wapnica, Koszalin i Szczecin. Nie zabrakło również uczestników z Reska. Zgrupowanie zakończyło się turniejem, który poprowadzili : pan Jacek Sękowski i Wojciech Kuc.

Po raz kolejny okazało się, że Resko jest wspaniałym miejscem do trenowania. Zaplecze szkolne oraz profesjonalne podejście dyrektora pana Dariusza Siemasza, hala i zespół boisk pozwalają na wszechstronny rozwój młodych zawodników.

 

W imieniu Organizatorów i zawodników pragnę podziękować za zrozumienie i wsparcie: władzom miasta w osobie burmistrza pana Arkadiusza Czerwińskiego, sekcji tenisa stołowego „Mewy” Resko, której opiekunem jest pan Dariusz Znajewski, Piekarni "Gama" pana Oktawiusza Jeża, Firmie "Zubwit" pana Cezarego Mętla, pani Renacie Ostrowskiej z Firmy „DAO”, panu Mariuszowi Marynowskiemu z Baru „Bartek” , Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu z Międzyzdrojów, Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu „Herkules” z Kamienia Pomorskiego, Gminie Kamień Pomorski i państwu Halinie i Bernardowi Niedźwiedzkim z Zakładu Przetwórstwa Mięsnego w Lubieniu Górnym.

Za wszelką pomoc w organizacji zgrupowania serdecznie dziękujemy.
Tenisowe spotkanie zakończyło się rozdaniem pamiątkowych koszulek. Kolejne zgrupowanie zawodników tenisa stołowego planowane jest już jesienią. Zapraszamy.

Elżbieta Kuc i Paweł Mazuryk

Resko24.pl/Tekst i zdjęcia: Organizator

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x