Pin It

Dnia 28 listopada br. uczniowie Zespołu Szkół w Resku pod opieką p. Izabeli Dudziec, p. Klaudii Bartel – Litwin oraz p. Doroty Roli udali się do Schwedt – niewielkiego, malowniczego miasteczka położonego w Niemczech.

Celem wycieczki był teatr, a dokładniej – udział w spektaklu pt.: „Zaczarowani Bracia – Die verzauberten Brűder”. Sztuka, którą obejrzała młodzież, to adaptacja baśni Eugeniusza Schwarza, rosyjskiego dramaturga, który w sposób błyskotliwy i fascynujący przedstawił historię matki poszukującej przez trzy lata swoich dwóch synów. Opuścili oni dom rodzinny zbyt wcześnie, chcąc prowadzić życie bohaterów. Niestety w trakcie wędrówek zostali złapani przez złą Babę Jagę, która zamieniła ich w dwa drzewa.

Gdy Wassilissa – matka chłopców staje twarzą w twarz z bezwzględną czarownicą, napotyka na kolejne przeszkody. Baba Jaga nie chce oddać dzieci bez zapłaty i wymyśla kolejne zadania do wykonania, z którymi Wassilissa musi sobie poradzić. Z pomocą przychodzą jej zwierzęta zamieszkujące w lesie oraz najmłodszy syn, który postanowił wyruszyć w drogę w poszukiwaniu matki. Wszyscy razem doskonale radzą sobie z pomysłami czarownicy, która nie umie nikogo kochać ani doceniać i powoli staje się ofiarą własnych intryg i podstępów. Bajka kończy się szczęśliwie - Wassilissa odzyskuje swoje dzieci, a Baba Jaga wpada w pułapkę wymyślonych przez siebie zadań.

Przepiękna historia bohaterów, którzy w sposób niezwykle fascynujący rozmawiają o odwadze, pracowitości, bezinteresownej miłości do innych oraz bohaterstwie, wzbogaciła naszą młodzież o nowe doświadczenia i niezapomniane przeżycia. Niezapomniana lekcja języka niemieckiego sprawiła, że uczniowie naszej szkoły już czekają na kolejną wizytę w niemieckim teatrze.

Nauczycielka języka niemieckiego
Izabela Dudziec

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x