Pin It

Dnia 28 listopada br. uczniowie Zespołu Szkół w Resku pod opieką p. Izabeli Dudziec, p. Klaudii Bartel – Litwin oraz p. Doroty Roli udali się do Schwedt – niewielkiego, malowniczego miasteczka położonego w Niemczech.

Celem wycieczki był teatr, a dokładniej – udział w spektaklu pt.: „Zaczarowani Bracia – Die verzauberten Brűder”. Sztuka, którą obejrzała młodzież, to adaptacja baśni Eugeniusza Schwarza, rosyjskiego dramaturga, który w sposób błyskotliwy i fascynujący przedstawił historię matki poszukującej przez trzy lata swoich dwóch synów. Opuścili oni dom rodzinny zbyt wcześnie, chcąc prowadzić życie bohaterów. Niestety w trakcie wędrówek zostali złapani przez złą Babę Jagę, która zamieniła ich w dwa drzewa.

Gdy Wassilissa – matka chłopców staje twarzą w twarz z bezwzględną czarownicą, napotyka na kolejne przeszkody. Baba Jaga nie chce oddać dzieci bez zapłaty i wymyśla kolejne zadania do wykonania, z którymi Wassilissa musi sobie poradzić. Z pomocą przychodzą jej zwierzęta zamieszkujące w lesie oraz najmłodszy syn, który postanowił wyruszyć w drogę w poszukiwaniu matki. Wszyscy razem doskonale radzą sobie z pomysłami czarownicy, która nie umie nikogo kochać ani doceniać i powoli staje się ofiarą własnych intryg i podstępów. Bajka kończy się szczęśliwie - Wassilissa odzyskuje swoje dzieci, a Baba Jaga wpada w pułapkę wymyślonych przez siebie zadań.

Przepiękna historia bohaterów, którzy w sposób niezwykle fascynujący rozmawiają o odwadze, pracowitości, bezinteresownej miłości do innych oraz bohaterstwie, wzbogaciła naszą młodzież o nowe doświadczenia i niezapomniane przeżycia. Niezapomniana lekcja języka niemieckiego sprawiła, że uczniowie naszej szkoły już czekają na kolejną wizytę w niemieckim teatrze.

Nauczycielka języka niemieckiego
Izabela Dudziec

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x