Pin It

Święta Bożego Narodzenia związane są z wieloma tradycjami, niektóre z nich przejęliśmy od naszych sąsiadów - śpiewanie kolęd, strojenie domów kolorowymi lampkami, a także ubieranie choinki. W większości miast organizowane są jarmarki świąteczne, wzorowane na tych organizowanych przez naszych sąsiadów zza Odry.

Dnia 10 grudnia, liczna grupa uczniów z Zespołu Szkół w Resku wraz z opiekunami p. Izabelą Dudziec, p. Barbarą Margol, p. Martą Garczyńską, oraz p. Anną Miszczyszyn wybrała się do Berlina, aby zobaczyć na własne oczy świąteczny kiermasz. Przez cały czas pobytu towarzyszył nam przewodnik, który ciekawymi informacjami na temat stolicy Niemiec urozmaicał nam podróż.

Nasz pobyt w wielkim mieście można podzielić na dwa etapy. Pierwszym z nich było zobaczenie najważniejszych zabytków Berlina. Mieliśmy okazję ujrzeć budynek Reichstagu oraz Katedrę Berlińską. Jednak, jak zawsze, największe wrażenie wywarła na nas Brama Brandenburska. Mogliśmy również z bliska przyjrzeć się zachowanemu do dziś fragmentowi muru berlińskiego, który niegdyś oddzielał Berlin Zachodni od Berlina Wschodniego. Drugim punktem był Wiehnachtsmarkt przy Alexanderplatz. Wywarł on na nas niesamowite wrażenie.

 

 

W przygotowanych stoiskach można było zakupić, m.in. liczne ozdoby bożonarodzeniowe: np. bombki, światełka oraz pierniczki. Dopełnieniem świątecznego klimatu były wpadające w ucho świąteczne piosenki i kolędy. We wspaniałych humorach po zmroku wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Widok takiego jarmarku na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci. Wyjazd dał nam możliwość również praktyki w komunikowaniu się w języku obcym.
Już myślimy o następnym, podobnym wyjeździe.

Natalia Jakubów

Resko24.pl/ Zespół Szkół w Resku

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x