Pin It

W październiku ubiegłego roku, informowaliśmy o planach przebudowy zatoczki autobusowej w Resku. Realizacja inwestycji cały czas trwa, ale już dzisiaj można zaobserwować pierwsze efekty prowadzonych prac.

Gmina Resko na realizację tego zadania, uzyskała dofinansowanie w wysokości 869.550,91zł. Projektem budowlanym objęta została przebudowa oraz rozbudowa drogi - ul. Krótkiej w Resku wraz z przystankiem autobusowym i niezbędną infrastrukturą techniczną. 

W ramach inwestycji zaplanowano ułożenie nowych krawężników, obrzeży, regulację pionową studni rewizyjnych kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej, studni telekomunikacyjnych, studni oraz zaworów wodociągowych, zaworów gazowych. W zakres całego projektu wchodzi także wykonanie systemu oświetlenia ulicznego, skablowanie napowietrznej linii elektroenergetycznej sieci nN, wykonanie kanalizacji teletechnicznej, kanalizacji deszczowej, usunięcie kolizji z istniejącymi sieciami, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.

Stare chodniki i drogę asfaltową zastąpią nawierzchnie wykonane z kostki brukowej betonowej oraz z płyt kamiennych uzupełnionych kostką kamienną. Zatoka autobusowa zostanie wykonana z kostki kamiennej. Na terenie placu przewidziano obszary przygotowane pod przyszłe nasadzenia zieleni.

 

Od strony zatoki autobusowej zostanie ustawiona nowa wiata przystankowa typu lekkiego. Wiata wyposażona zostanie w moduły fotowoltaiczne bezramkowe wykonane w technologii typu szkło-szkło z krzemowymi, monokrystalicznymi ogniwami fotowoltaicznymi. Wiata wyposażona będzie w podgrzewaną ławkę z oparciem i siedziskiem z drewna. Załączenie funkcji grzania będzie następowało gdy temperatura powietrza spadnie poniżej 10°C. Na każdym z krańców ławki zamontowane będą porty USB.

Kamień i kostka na pewno przetrwa długie lata, ale biorąc pod uwagę siłę "lokalnych dewastatorów" los superwiaty wydaje się być niepewny.

Resko24.pl

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x