Pin It

W piątek, 10 stycznia 2020 r. poznaliśmy wyniki jesiennego naboru w Programie Społecznik na inicjatywy w ramach I filaru – Mikrodotacje i II filaru. Takie dotacje otrzymały również stowarzyszenia działające na trenie gminy Resko.

Regionalne Inicjatywy Obywatelskie (o zasięgu regionalnym i powiatowym), które będą realizowane na terenie województwa zachodniopomorskie w terminie 1 lutego – 31 lipca 2020 r. Łącznie w jesiennym naborze w obu filarach złożono 1175 wniosków.

W sumie dofinansowanie otrzymały cztery stowarzyszenia działające na terenie gminy Resko. Stowarzyszenie "Nasze miejsce na ziemi" działające w Ługowinie, otrzymało 4000 zł dotacji na organizację dużej imprezy sportowo - integracyjnej pod hasłem "Bądź fit razem ze mną".

 

 

Kolejne 4000 zł trafiło do stowarzyszenia "Nasz zakątek" działającego w Starej Dobrzycy. Dotacja ma zasilić cyklicznie organizowaną imprezę "Gertrudy - wspólny mianownik pokoleń", dodatkowo z tej kwoty ma zostać zakupiony drobny sprzęt na potrzeby stowarzyszenia.

W czerwcu br. będziemy mogli uczestniczyć w festynie "Zabawa łączy pokolenia - bądźmy razem w małej ojczyźnie" w Starogardzie. Impreza ta jest organizowana przez pracowników szkoły i mieszkańców Starogardu. Działania te mają na celu aktywizację i integrację społeczności wsi oraz propagowanie spędzania wolnego czasu z rodziną. Stowarzyszenie "Wspólna sprawa" ze Starogardu, otrzymało na ten cel 3603 zł dotacji z "Programu Społecznik".

Tegoroczna edycja "Potyczek przedszkolaków" organizowana w Resku, również odbędzie się z finansowym wsparciem. Stowarzyszenie Przyjaciół Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Resku otrzymało na ten cel dotację w wysokości 4000 zł.

Resko24.pl

 

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x