Portal Resko24.pl od samego początku patronuje medialnie biegaczom w Resku. Tegoroczny "III Bieg o strzałę Widanta" to wspaniała okazja do kolejnych relacji z malowniczej trasy biegu. W ramach festynu majowego, chętni mogą się sprawdzić się na dystansie 10 km.

Podobnie jak w poprzednich edycjach Biegu o Strzałę Widanta zostanie wyłoniony najszybszy mieszkaniec Gminy Resko. Oprócz biegu głównego przewidziane są również biegi dla dzieci i młodzieży oraz marsz Nordic Walking.

Szczegóły znajdą Państwo w regulaminie biegu na stronie: http://reskobiega.pl/. Impreza jest zaplanowana na 1 maja w niedzielę, rozpoczęcie o godz. 11:00 biegami w kategoriach młodzieżowych, natomiast start do biegu głównego przewidziany jest na godzinę 13:00. 
 
Miejsce startu/mety usytuowane będzie w Parku Miejskim w Resku. Biuro: organizacyjne: Centrum Kultury w Resku, ul. Woj. Polskiego 16, biuro zawodów: 01.05.2016 godz. 9.00-12.00, Szkoła Podstawowa im. Majora Henryka Sucharskiego ul. Wojska Polskiego 71.

Pula nagród zapewniona przez Organizatora jest naprawdę okazała. Oprócz emocji sportowych w ramach festynu, przewidziane są również występy artystyczne, muzyczne oraz atrakcje dla dzieci.

Skąd nazwa "Bieg o Strzałę Widanta"?

Pierwszymi właścicielami słowiańskiego grodu nad Regą  byli Borckowie i Widantowie – możne rody  pomorskie. Wznieśli oni tu w XIII wieku zamek i nadali prawa miejskie Resku - najpierw w 1255r.  jeden z Borcków  wspólnie z  synami Johannem i Jakobem,  a w 1288 Przybysław i Johann Widantowie wraz z ojcem.  Na cześć tych ostatnich, aby ocalić od zapomnienia  wielki ród pomorski, impreza  sportowa nosić będzie nazwę: Bieg o strzałę Widanta

Zgłoś swoje uczestnictwo! 

Już teraz możesz zgłosić swoje uczestnictwo. Warunkiem uczestnictwa w Biegu jest prawidłowe wypełnienie i przekazanie do Organizatora Formularza Rejestracyjnego oraz dokonanie Opłaty Rejestracyjnej.

 O szczegółach imprezy będziemy informowali na łamach naszego portalu.


  • Trasa majowego biegu (mapa terenowa i satelitarna):
 
  • Nagranie z trasy biegu na 10 km (dwa okrążenia):
{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=2EBQbRqKS78{/youtube}
  • Nagranie z trasy z II Biegu o Strzałę Widanta, Resko 2015 rok
 
 
Zabezpieczenie medyczne
 
Opiekę medyczną podczas biegu będą sprawowali lekarze i ratownicy z firmy ESKUMED RATOWNICTWO MEDYCZNE. W okolicy startu/mety ambulans medyczny, na trasie medyczne patrole rowerowe.
 
 
  • Trasa biegu, zdjęcia poszczególnych miejsc:

Fot. Mostek w parku miejskim

Fot. Punkt z wodą od strony ul. Polnej

Fot. Zawodnicy w kategorii Nordic Walking

Fot. Droga w lesie, okolice dawnego mostku kolejowego przez rzekę Regę

Fot. Przedłużenie ul.Polnej

Fot. Droga na nasypie kolejowym prowadząca do mostku na Redze

Fot. Drewniany mostek w miejscu dawnej kolei wąskotorowej

 

Fot. Konkurencje dziecięce podczas biegu

 
Fot. Jeden z najstarszych uczestników biegu Pan Florian Kropidłowski z Polic - wtedy 76 lat!
 
 
Fot. Chwila przed startem do biegu na 10 km
 
 
Fot. Finał biegu na 10 km

Zapraszamy do uczestnictwa w tegorocznej edycji "Biegu o Strzałę Widanta" w Resku!

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Komentarze Czytelników

loading...

Istotne

Centrum Kultury w Resku
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Gazeta Łobeska - bezpłatna
Powiat Łobeski
Regionalny System Ostrzegania woj. Zachodniopomorskie
BIP Urząd Miejski w Resku
Urząd Miejski w Resku

Ogłoszenia drobne

Zadłużone Spółki
( / Kupię)

Zadłużone Spółki
08.12.2017

Promocja! 1000 zł na święta!
( / Sprzedam)

Promocja! 1000 zł na święta!
06.12.2017

MECHANIK lub ELEKTROMECHANIK
( / Dam pracę)

MECHANIK  lub  ELEKTROMECHANIK
06.12.2017