Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Ostatnia sesja obfitowała w mnogość tematów, burzliwe obrady trwały ponad dwie i pół godziny! Być może to zasługa wakacyjnej przerwy, która pozwoliła naszym radnym naładować akumulatory i rzucić się w wir pracy. Zachęcamy do obejrzenia ostatniej sesji.

Powakacyjna  VIII sesja Rady Miejskiej, odbyła się w środę 4 września 2019 r. Poruszono tak dużo ciekawych tematów, że trudno było nam wyłowić te najciekawsze. Na sali zasiadł komplet radnych. Na początku spotkania poruszono kwestie związane z budżetem gminy Resko, m.in. zarezerwowano dodatkowe środki na działalność drużyny piłkarskiej Juniorów Starszych Mewy Resko oraz modernizacji boiska miejskiego polegającej na instalacji systemu nawodnienia. Arkadiusz Czerwiński,  burmistrz Reska przedstawił również nowe zasady przyznawania stypendiów utalentowanym sportowcom z terenu gminy Resko.

Uchwała dotycząca sieci szkół w Resku

Radny Leszek Simonowicz skierował pytanie do dyrektora Zespołu Szkół w Resku Dariusza Siemasza, czy zgodnie z Uchwałą jest w stanie zapewnić zajęcia dzieciom ze szkół podstawowych tylko i wyłącznie w budynkach przy ul. Wojska Polskiego (dawna szkoła podstawowa) i przy ul. Prusa (budynek dawnego gimnazjum). Jak wcześniej sygnalizowano, dzieci że szkoły podstawowej mają również zajęcia w budynku przy ul. Buczka (dawne liceum ogólnokształcące) co nie jest zgodne z założeniami Uchwały. Dyrektor Zespołu Szkół w Resku oznajmił, że nie czytał tego projektu uchwały. Obszerne uzasadnienie Uchwały przeczytał przewodniczący Jan Czaban.

Do dyskusji włączył się radny Andrzej Nowak, który odczytał list od rodziców Szkoły Podstawowej w Resku, z którego wynikało, że rodzice sprzeciwiają się obecnej Uchwale dotyczącej sieci szkół w Resku. Ostatecznie uchwała została przyjęta przy sprzeciwie dwóch radnych, Leszka Simonowicza i Andrzeja Radnego.

Inwestycje drogowe

Kolejny temat, który wywołał sporo emocji, to inwestycje drogowe na terenie gminy Resko realizowane przez Zarząd Dróg Powiatowych z Łobza. Obszerne sprawozdanie przedstawił Wiesław Bernacki, dyrektor ZDP Łobez. Oczywiście niemal natychmiast zareagowała radna Anna Sołonyna, która zapytała po raz kolejny o remont drogi do Iglic (na łamach naszego portalu, wielokrotnie poruszaliśmy ten temat). Podczas dyskusji, padło wiele bardzo mocnych słów, m.in. mówiących o oszukiwaniu mieszkańców i prowadzeniu prac rzekomych prac związanych z remontem drogi.

Podczas sesji głos zabrała Renata Kulik, Starosta Łobeski. W czasie tego wystąpienia usłyszeliśmy, że pomimo wcześniejszych, wielu obietnic, do dzisiaj nie podjęto żadnych działań, ani nie ma żadnych planów dotyczących remontu drogi do Iglic. Renata Kulik, pochwaliła się również pomysłem stworzenia na terenie szpitala w Resku, domu opieki nad osobami starszymi dla 20 osób. Inwestycja miałaby zostać zrealizowana w budynku dawnego oddziału dziecięcego.

Pełna wersja nagrania: http://resko24.pl/informator/rada-miejska-w-resku/2449-posiedzenia-rady-miejskiej-w-resku.html

Resko24.pl/BIP Resko.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Dopierdator
+52 # Dopierdator 2019-09-13 17:30
Ja się normalnie napatrzeć nie mogę na tych radnych (panów i panie), co tak z pełnym poświęceniem i zaangażowaniem walczą i walczą .... . ZE SNEM I NIC NIE WNOSZĄ SWOJĄ OSOBĄ!!! :oops: :-| :cry:
Q...wa po co te nieme persony tam się pojawiają, przecież one nawet nie "trybią" o czym w dzisiejszym odcinku tej telenoweli jest mowa.
I do tego jeszcze te kamery, bez kamer to chociaż swobodnie mogliby sobie kulki pokleić :P
Zgłoś administratorowi
Arkadiusz
+32 # Arkadiusz 2019-09-14 17:50
Oj tam. Przynajmniej kebsa można wciągnąć jak sąsiedzi śpią.
Zgłoś administratorowi
Arkadiusz
+35 # Arkadiusz 2019-09-14 17:54
Czy ktoś zauważył, ze Siemasz nie wiedział nic na tematy go dotyczące?
Zgłoś administratorowi
Nadniemnem
+36 # Nadniemnem 2019-09-14 22:31
Oni wszyscy nie wiedzieli o co w tym chodzi.Jak się dobrze przypatrzyć nagraniu to Siemasz ze zdziwieniem patrzy na burmistrza co ten opowiada a całą sytuacje niewygodną dla burmistrza i dyrektora przykrywa Czaban czytając uzasadnienie ale nie to co powinien powinie odczytać uzasadnienie do uchwały ale kto się zorientuje co czyta. To katastrofa oświaty w Resku. Ta trójka osób robi co chce w gminie,dwójka radnych próbuje się przeciwstawić,ale nie mają siły przebicia w głosowaniu i mogą sobie pogadać reszta głosuje jak panowie karzą. Panie burmistrzu proszę nie okłamywać społeczeństwa o debatach w szkołach to my pana zaprosiliśmy na debatę a z pana wypowiedzi wynika jakby to pan zorganizował spotkania z rodzicami proszę nie kłamać dzieci 1...3 miały uczyć sie na osiedlu tak pan nam obiecał a teraz co obiecanki cacanki do następnych wyborów oooo nie burmistrzuniu tak ci łatwo nie będzie jak nam prowadzanie dzieci do czerwonej szkoły, Panu Czabanowi tez podziękujemy za niszczenie oświaty w Resku a Siemaszowi to bardzo słabiutki dyrektor może do wiejskiej szkoły małej ,ale nie do zespołu szkół tu trzeba czytać i jeszcze rozumieć co się czyta, a nie uczyć gdzie mi się podoba, to już nie są szkoły z przed 40 laty teraz obowiązują przepisy i trzeba sie do nich stosować a nie mówić publicznie ,że jeszcze nie czytałem.Wstyd że mamy takiego dyrektora.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x